Tenis. ATP Melbourne: Hubert Hurkacz poznał rywala w meczu o ćwierćfinał. Polak zagra w czwartek

Pablo Cuevas w dwóch setach pokonał Robina Haase i został rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne turnieju Great Ocean Road Open. Mecz odbędzie się w czwartek.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz rozpoczął rywalizację w turnieju Great Ocean Road Open w Melbourne od pewnego zwycięstwa. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:4, 6:3 Mikaela Torpegaarda. W środę wrocławianin poznał też swojego następnego rywala.

W kolejnej fazie turnieju rozstawiony z numerem trzecim Hurkacz zmierzy się z Pablo Cuevasem. W meczu tenisowych weteranów 35-letni Urugwajczyk wygrał 7:5, 6:3 z 33-letnim Robinem Haase, ogrywając Holendra po raz pierwszy w ich trzeciej konfrontacji w głównym cyklu.

Spotkanie trwało godzinę i 14 minut. W tym czasie Cuevas zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 65 punktów, o 13 więcej od Holendra.

Cuevas aktualnie zajmuje 70. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej, w sierpniu 2016 roku, był 19. W trwającej od sezonu 2004 zawodowej karierze zdobył sześć tytułów rangi ATP Tour - wszystkie na kortach ziemnych. W deblu wygrał dziewięć imprez głównego cyklu, w tym wielkoszlemowy Roland Garros 2008 w parze z Luisem Horną.

Będzie to drugi mecz pomiędzy Hurkaczem a Cuevasem. Poprzednio zmierzyli się w maju 2019 roku w I rundzie turnieju w Lyonie i wówczas Urugwajczyk zwyciężył 6:4, 6:4.

Pojedynek odbędzie się w czwartek. Początek nie przed godz. 4:30 naszego czasu.

Great Ocean Road Open, Melbourne (Australia)