Serena Williams była w opałach. Życiowy wynik Aryny Sabalenki w Australian Open

Amerykanka Serena Williams miała spore problemy w piątkowym meczu wielkoszlemowego Australian Open 2021. Najlepszy rezultat w Melbourne już zanotowała tenisistka z Białorusi Aryna Sabalenka.

Serena Williams PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Serena Williams
W poprzednich rundach Australian Open Serena Williams (WTA 11) oddała w sumie pięć gemów Niemce Laurze Siegemund i Serbce Ninie Stojanović. W III rundzie Amerykanka była w opałach w pierwszym secie meczu z Anastazją Potapową (WTA 101). Przegrywała 3:5, by w dziewiątym gemie obronić dwie piłki setowe. Zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu doprowadziła do tie breaka, a w nim znów miała problemy. Wybrnęła z nich zdobywając cztery punkty z rzędu od stanu 3-5.

Na otwarcie II partii Williams została przełamana. Amerykanka zażegnała niebezpieczeństwo i zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W grze Potapowej rosła liczba pomyłek. W drugim gemie oddała podanie psując forhend, a na zakończenie czwartego popełniła podwójny błąd. Kolejny raz Rosjanka straciła serwis, gdy zawiódł ją bekhend i spotkanie dobiegło końca. Williams zwyciężyła 7:6(5), 6:2.

W trwającym 97 minut meczu Williams zaserwowała dziewięć asów. Potapowa popełniła osiem podwójnych błędów. Amerykance zanotowano 19 kończących uderzeń i 31 pomyłek (25 w pierwszym secie). Rosjanka miała 18 piłek wygranych bezpośrednio (12 w pierwszej partii) i 28 niewymuszonych błędów. Williams zdobyła 36 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama spożytkowała pięć z ośmiu szans na przełamanie.

Dla Williams jest to 20. występ w Australian Open. Amerykanka w imprezie tej triumfowała siedem razy (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015, 2017). Kolejną jej rywalką będzie Aryna Sabalenka (WTA 7), która wygrała 6:3, 6:1 z Ann Li (WTA 69). Białorusinka po raz pierwszy doszła w Melbourne do IV rundy. Wyrównała swoje najlepsze wielkoszlemowe osiągnięcie z US Open 2018.

Sabalenka w singlu posiada dziewięć tytułów WTA, ale w wielkoszlemowych turniejach dużo lepiej jej idzie w deblu. W 2019 roku Białorusinka wygrała US Open w parze z Belgijką Elise Mertens.  W niedzielę dojdzie do pierwszego starcia Sabalenki z Sereną.