Simona Halep sprinterskim krokiem w kolejnej rundzie. Będzie mecz Rumunki z Igą Świątek!

Po maratonie w poprzedniej rundzie, tym razem Simona Halep łatwo wygrała swoje spotkanie w wielkoszlemowym Australian Open 2021. W niedzielę rumuńska tenisistka będzie rywalką Igi Świątek.

Simona Halep PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Simona Halep
W środę Simona Halep (WTA 2) stoczyła zażartą batalię z Ajlą Tomljanović. Rumunka wróciła wówczas ze stanu 2:5 w trzecim secie. Tym razem wiceliderka rankingu odniosła gładkie zwycięstwo. Pokonała 6:1, 6:3 Rosjankę Weronikę Kudermetową (WTA 36).

W trzecim gemie I seta Halep zaliczyła przełamanie do zera, a w czwartym odparła dwa break pointy. Rumunka poszła za ciosem i po raz drugi odebrała rywalce serwis. Następnie od 0-30 zgarnęła cztery punkty i prowadziła 5:1. W siódmym gemie Kudermetowa obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej zepsuła forhend.

W II partii Rosjanka zaprezentowała się lepiej. Rozpoczęła ją od przełamania, ale od razu utraciła przewagę. W czwartym gemie Kudermetowa odparła dwa break pointy, a w piątym serwująca Halep nie zdobyła nawet punktu. Rumunka szybko odzyskała kontrolę nad wydarzeniami na korcie i zdobyła cztery gemy z rzędu. Rosjanka zniwelowała dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej wiceliderka rankingu dobrym zagraniem wymusiła na niej błąd.

W trwającym 78 minut mczu Halep zaserwowała cztery asy. Rumunka dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Naliczono jej 21 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Kudermetowej zanotowano 17 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek. Było to pierwsze starcie tych tenisistek.

Dla Kudermetowej był to trzeci występ w Australian Open. W dwóch poprzednich sezonach nie wygrała meczu. Tym razem wyrównała swój najlepszy wielkoszlemowy rezultat z Rolanda Garrosa 2019. Halep po raz 11. uczestniczy w Australian Open. Jest finalistką tego turnieju z 2018 roku. W pozostałych wielkich imprezach Rumunka odniosła dwa triumfy (Roland Garros 2018, Wimbledon 2019).

W niedzielę Halep zmierzy się z Igą Świątek w starciu mistrzyń Rolanda Garrosa. Dwa poprzednie ich mecze miały miejsce na paryskiej mączce i były bardzo krótkie. W 2019 roku miażdżące zwycięstwo odniosła Rumunka (6:1, 6:0). W ubiegłym sezonie Polka wzięła na niej srogi rewanż (6:1, 6:2).

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71,5 mln dolarów australijskich
piątek, 12 lutego

III runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 2) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) 6:1, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Simona Halep awansuje do ćwierćfinału Australian Open 2021?