Sloane Stephens wciąż na ścieżce porażek. Sofia Kenin i Bianca Andreescu poznały rywalki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens

Sloane Stephens przeżyła kolejne rozczarowanie w Melbourne. Sofia Kenin i Bianca Andreescu poznały rywalki w turnieju tenisowym Phillip Island Trophy (WTA 250).

Mistrzyni US Open 2017 Sloane Stephens (WTA 41) od dłuższego czasu zawodzi na zawodowych kortach. W ubiegłym sezonie dwa mecze z rzędu jedyny raz wygrała, gdy doszła do III rundy US Open. 2021 rok rozpoczęła od porażek z Kanadyjką Leylah Annie Fernandez (WTA 500 w Melbourne) i Kazaszką Julią Putincewą (Australian Open). Amerykanka wzięła udział w kolejnym turnieju (WTA 250) w stolicy stanu Wiktoria. Znów odpadła w I rundzie, ulegając 2:6, 2:6 Warwarze Graczewej (WTA 97).

W ciągu 57 minut Graczewa wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W kolejnej rundzie Rosjanka zmierzy się ze swoją rodaczką Darią Kasatkiną (WTA 75), która zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:2 Katie Boulter (WTA 315). Marie Bouzkova (WTA 50) przegrała 3:6 pierwszy set meczu z Danką Kovinić (WTA 82). W drugiej partii Czeszka prowadziła 5:0, gdy Czarnogórka skreczowała.

Rywalki poznały Sofia Kenin i Bianca Andreescu. Amerykanka zmierzy się z Olivią Gadecki, która obroniła sześć z ośmiu break pointów i pokonała 6:4, 6:4 Destanee Aiavą (WTA 203). Kanadyjka spotka się z Madison Brengle (WTA 85), która podniosła się z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 6:4 z Yafan Wang (WTA 98). Caroline Garcia (WTA 43) przegrała 5:7, 3:6 z Misaki Doi (WTA 87). W ciągu 91 minut Francuzka wykorzystała tylko jedną z siedmiu szans na przełamania, a sama cztery razy oddała podanie.

Kolejną rywalką Japonki będzie Sara Sorribes (WTA 64), która zwyciężyła 6:7(6), 6:1, 7:6(4) Ludmiłę Samsonową (WTA 130). W pierwszym secie Hiszpanka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała cztery piłki setowe przy 6-2. W drugiej partii nie dała rywalce szans, a w trzeciej były ogromne emocje. Sorribes przegrywała 0:3, a późnej 3:5. W 10. gemie odparła dwie piłki meczowe, a w tie breaku przy 6-4 wykorzystała drugiego meczbola.

Irina-Camelia Begu (WTA 74) pokonała 6:3, 6:3 Nadię Podoroską (WTA 45). Najwięcej emocji było w ósmym i dziewiątym gemie drugiego seta. Argentynka obroniła osiem piłek meczowych, ale dziewiąta została przez Argentynkę wykorzystana. W II rundzie Begu czeka starcie z Anną Blinkową (WTA 63), która zwyciężyła 4:6, 7:6(3), 6:4 Andreę Petković (WTA 103). Rosjanka odparła dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta, a w trzecim wróciła ze stanu 1:3.

Phillip Island Trophy, Melbourne (Australia) WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów sobota, 13 lutego

I runda gry pojedynczej:

Marie Bouzkova (Czechy, 13) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 3:6, 5:0 i krecz Warwara Graczewa (Rosja) - Sloane Stephens (USA, 9) 6:2, 6:2 Misaki Doi (Japonia) - Caroline Garcia (Francja, 10) 7:5, 6:3 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Nadia Podoroska (Argentyna, 12) 6:3, 6:3 Ana Bogdan (Rumunia) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 14) 4:6, 6:3, 6:3 Sara Sorribes (Hiszpania) - Ludmiła Samsonowa (Rosja) 6:7(6), 6:1, 7:6(4) Daria Kasatkina (Rosja) - Katie Boulter (Wielka Brytania) 6:4, 6:2 Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Lauren Davis (USA) 6:3, 6:2 Greet Minnen (Belgia) - Timea Babos (Węgry) 6:2, 6:2 Anna Blinkowa (Rosja) - Andrea Petković (Niemcy) 4:6, 7:6(3), 6:4 Madison Brengle (USA) - Yafan Wang (Chiny) 6:3, 6:4 Olivia Gadecki (Australia, WC) - Destanee Aiava (Australia, WC) 6:4, 6:4

wolne losy: Sofia Kenin (USA, 1); Bianca Andreescu (Kanada, 2/WC); Petra Martić (Chorwacja, 4); Qiang Wang (Chiny, 5;), Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 7); Monica Niculescu (Rumunia, LL); Gabriela Da Silva-Fick (Australia, LL)

Czytaj także: Gigantyczne prowadzenie, a potem koszmar Karoliny Pliskovej. Elina Switolina uciszyła Kazaszkę Rodaczka Rogera Federera rozbita przez Belgijkę. Niezwykły dreszczowiec Kai Kanepi z Donną Vekić

Czy Sloane Stephens wygra turniej WTA w 2021 roku?