Eksperci przewidują finał Australian Open. Wskazali nieznacznego faworyta

Zdaniem byłych tenisistów i obserwatorów rozgrywek, Novak Djoković jest nieznacznym faworytem finału Australian Open 2021 z Daniłem Miedwiediewem. Eksperci podkreślają jednak, że Serba w niedzielę będzie czekać trudna przeprawa.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Novak Djoković
Gdy Novak Djoković w finale turnieju wielkoszlemowego nie mierzy się z Rogerem Federerem bądź z Rafaelem Nadalem, zawsze jest murowanym faworytem do zwycięstwa. W meczu o tytuł w Australian Open 2021 jego rywalem będzie Danił Miedwiediew, jednak tym razem byli tenisiści i obserwatorzy rozgrywek nie uznają go jako pewnego kandydata do wygranej. Spodziewają się, że będzie to długi i wyrównany mecz.

- Djoković nie lubi grać z Miedwiediewem - powiedział na antenie Eurosportu Mats Wilander. - To będzie mecz długich wymian. Mogą grać cztery-pięć godzin. Przed pojedynkiem szanse oceniam 51-49 na korzyść Djokovicia. Novak nigdy nie przegrał finału Australian Open - dodał Szwed, siedmiokrotny mistrz wielkoszlemowy w singlu.

Również zdaniem Borisa Beckera i Brada Gilberta fakt, że Djoković nigdy nie poniósł porażki w finale w Melbourne, nakazuje uznawać go za faworyta niedzielnego spotkania.

- Australian Open to ulubiony turniej Novaka. Wygrał go osiem razy i teraz też jest dla mnie faworytem. Ale Miedwiediew jest nieprzewidywalny i ma fantastyczną serię 20. wygranych meczów. To najtrudniejszy rywal, na jakiego Djoković mógł trafić w finale - mówił Niemiec, sześciokrotny triumfator imprez Wielkiego Szlema, cytowany przez "Metro".

Gilbert, zdobywca Pucharu Davisa, ceniony trener i komentator stacji ESPN, natomiast ocenił: - Muszę iść w kierunku Djokovicia wygrywającego w czterech setach. W finałach Australian Open ma bilans 8-0 i wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Darren Cahill, znakomity trener, obecnie ekspert ESPN, również przewiduje wygraną Djokovicia w czterech setach. - Spodziewam się, że to będzie niewiarygodnie fizyczny mecz. A to będzie sprzyjać Novakowi - stwierdził.

Jedynie Patrick McEnroe, deblowy mistrz Rolanda Garrosa, uważa, że Miedwiediew zostanie zwycięzcą. - Djoković słusznie jest faworytem, ale Miedwiediew ma styl, którym może sprawić trudności Serbowi. Typuję zwycięstwo Rosjanina w czterech wyrównanych setach - zawyrokował dla ESPN.

Djoković w niedzielę powalczy o 18. wielkoszlemowy tytuł, a Miedwiediew o pierwszy. Początek meczu o godz. 9:30 czasu polskiego.

Organizatorzy Australian Open liczą straty. "Kwota jest astronomiczna"

Kto według Ciebie jest faworytem finału?