ATP Montpellier: bardzo trudne przeprawy Davida Goffina i Ugo Humberta. Jannik Sinner bez powtórki z Melbourne

David Goffin w trzech setach pokonał Benjamina Bonziego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Trudną przeprawę miał też Ugo Humbert, który obronił meczbole i wygrał po trzech tie breakach.

Marcin Motyka
David Goffin PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: David Goffin
Choć w rankingu ATP David Goffin zajmuje 15. miejsce i jest o 110 lokat wyżej od Benjamina Bonziego w środę na korcie dzieliło ich niewiele. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Montpellier Belg został zmuszony przez niżej notowanego Francuza do dużego wysiłku, ale ostatecznie przechylił szalę na swoją korzyść i zwyciężył 4:6, 6:4, 7:5.

- Potrzebowałem takiego meczu. Takiej walki, którą zakończę zwycięstwem - powiedział, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem drugim Goffin, który o półfinał powalczy z Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "siódemka", wyeliminował Sebastiana Kordę.

Bardzo trudną przeprawę ma za sobą także Ugo Humbert. Francuz pokonał kwalifikanta Tallona Griekspoora 6:7(4), 7:6(5), 7:6(5), choć w drugim secie przegrywał 2:5 i musiał bronić trzech meczboli. - Było trudno, ale starałem się walczyć do końca - skomentował Humbert. 22-latek z Metz w 1/4 finału zagra z Roberto Bautistą bądź z Gregoire'em Barrere'em, który w środę ograł Nikołoza Basilaszwilego.

Przed trzema tygodniami Jannik Sinner wygrał turniej w Melbourne, gdzie w drodze po tytuł pokonał m.in. Aljaza Bedene. Na inaugurację zmagań w Montpellier ponownie trafił na Słoweńca i tym razem opuszczał kort jako pokonany. Przegrał 6:3, 2:6, 6:7(5), a w końcówce zmagał się z bólem pleców. Bedene w II rundzie zmierzy się z Jegorem Gerasimowem.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 262,1 tys. euro
środa, 24 lutego

II runda gry pojedynczej:

David Goffin (Belgia, 2) - Benjamin Bonzi (Francja, WC) 4:6, 6:4, 7:5
Ugo Humbert (Francja, 6) - Tallon Griekspoor (Holandia, Q) 6:7(4), 7:6(5), 7:6(5)
Lorenzo Sonego (Włochy, 7) - Sebastian Korda (USA) 6:3, 6:2