Kapitalny dzień dla Szwajcarek. Kolejna trzysetowa batalia Cori Gauff

Czwartek był bardzo udanym dniem dla Szwajcarek w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Belinda Bencić dołączyła do Jil Teichmann w następnej rundzie. Kolejny trzysetowy mecz rozegrała 16-letnia amerykańska tenisistka, Cori Gauff.

Belinda Bencić PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Turniej w Adelajdzie wkracza w decydującą fazę. W czwartek wyłonione zostały półfinalistki. Wciąż w rywalizacji pozostają dwie Szwajcarki. Jil Teichmann wyeliminowała po dreszczowcu Anastasiję Sevastovę (6:4, 6:7, 7:5) i w piątek zmierzy się z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem drugim Belinda Bencić (WTA 12) pokonała 6:2, 6:4 Storm Sanders (WTA 292).

W ciągu 94 minut Szwajcarka zaserwowała cztery asy. Obroniła osiem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Z Sanders nigdy wcześniej się nie spotkała. Bencić osiągnęła pierwszy półfinał od listopada 2019 roku (WTA Finals w Shenzhen). Dla Australijki był to premierowy ćwierćfinał.

Kolejną rywalką Bencić będzie Cori Gauff (WTA 52), która zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 swoją rodaczkę Shelby Rogers (WTA 53). 16-latka z Delray Beach odrodziła się ze stanu 2:6, 2:4. W trzecim secie również od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 50 minut obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. O dwa punkty więcej zdobyła Rogers (81-79).

Dla Gauff był to trzeci trzysetowy mecz w głównej drabince turnieju. W poprzednich rundach wyeliminowała Włoszkę Jasmine Paolini i Chorwatkę Petrę Martić. Wcześniej w kwalifikacjach seta urwała jej Słowenka Kaja Juvan. Amerykanka osiągnęła pierwszy półfinał od sierpnia 2020 roku (Lexington). Pozostaje w grze o drugi singlowy tytuł w głównym cyklu (Linz 2019).

Gauff wygrała 38. mecz w WTA Tour. Odniosła 14. zwycięstwo po trzysetowym boju, w tym po raz 10. wróciła po przegraniu pierwszego seta. W piątej dojdzie do pierwszego starcia Amerykanki z Bencić, półfinalistką US Open 2019. Bencić powalczy o 11. singlowy finał.

Adelaide International, Adelajda (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 535,5 tys. dolarów
czwartek, 25 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 2) - Storm Sanders (Australia, Q) 6:2, 6:4
Cori Gauff (USA, Q) - Shelby Rogers (USA) 2:6, 6:4, 6:4

Wojciech Fibak komplementuje Igę Świątek. "Już chyba wszyscy w Polsce zaczynają przecierać oczy ze zdumienia"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Belinda Bencić zagra w finale turnieju w Adelajdzie?