Thriller Camili Giorgi. Zaskakująca porażka Alize Cornet w starciu Francuzek

Włoszka Camila Giorgi obroniła piłki meczowe w środowym spotkaniu w turnieju WTA 250 w Lyonie. Z rywalizacji odpadła Francuzka Alize Cornet, która uległa dużo niżej notowanej rodaczce.

Camila Giorgi PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Camila Giorgi
W środę w Lyonie doszło do niezwykle emocjonującego trzeciego seta w starciu Camili Giorgi (WTA 81) z Niną Stojanović (WTA 95). Włoszka z 0:2 wyszła na 5:3, by parę chwil później przegrywać 5:6 i 15-40. Obroniła dwie piłki meczowe i ostatecznie zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:6(5). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Giorgi w awansie nie przeszkodziło popełnienie 17 podwójnych błędów. Zdobyła o 11 punktów więcej od Stojanović (104-93).

Kolejną rywalką Giorgi będzie 18-letnia Clara Tauson (WTA 139), która poszła za ciosem po odprawieniu najwyżej rozstawionej Jekateriny Aleksandrowej. Tym razem pokonała 6:2, 6:3 Timeę Babos (WTA 105). W pierwszym secie Dunka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii Węgierka wywalczyła przełamanie na 2:1, ale później nie miała nic do powiedzenia.

Fiona Ferro (WTA 46) prowadziła 6:2, 4:1 z Terezą Martincovą (WTA 129), gdy Czeszka skreczowała z powodu problemów z plecami. W poprzedniej rundzie Francuzka wróciła z 0:3 w trzecim secie i wyeliminowała Magdalenę Fręch.

Poza tym dokończona została I runda. Alize Cornet (WTA 59) przegrała 1:6, 6:1, 3:6 z Clarą Burel (WTA 218). W trzecim secie wyżej notowana Francuzka ruszyła w pogoń i z 0:4 zbliżyła się na 3:4. W dziewiątym gemie oddała podanie ze stanu 40-0 i pożegnała się z turniejem.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Cornet popełniła 11 podwójnych błędów i wykorzystała tylko cztery z 14 break pointów. W II rundzie Burel zmierzy się z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz. W ćwierćfinale na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka Ferro.

Viktorija Golubić (WTA 130) odrodziła się ze stanu 5:7, 0:2 i zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:3 Wierę Łapko (WTA 280). W ciągu dwóch godzin i ośmiu minut miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Szwajcarki. W II rundzie jej rywalką będzie Francuzka Caroline Garcia.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)