Kristina Mladenović wciąż w grze o tytuł. Sromotna klęska Caroline Garcii

Kristina Mladenović zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Lyonie. Sromotnej klęski doznała inna francuska tenisistka, Caroline Garcia.

Kristina Mladenović Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Po trzysetowej batalii z Mihaelą Buzarnescu, tym razem Kristina Mladenović (WTA 53) odniosła dużo spokojniejsze zwycięstwo. Francuzka pokonała 6:4, 6:2 Margaritę Gasparian (WTA 131). W pierwszym secie Rosjanka z 1:3 wyszła na 4:3 i miała break pointa na 5:3, ale końcówka należała do reprezentantki gospodarzy. W drugiej partii była 10. rakieta globu zaliczyła dwa przełamania i nie miała już żadnych problemów.

W ciągu 79 minut Mladenović zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Francuzka po raz drugi zmierzyła się z Gasparian. W 2015 roku w Moskwie lepsza była Rosjanka.

Caroline Garcia (WTA 47) przegrała 1:6, 2:6 z Viktoriją Golubić (WTA 130). W ciągu 64 minut Francuzka zdobyła tylko cztery z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Szwajcarka spożytkowała pięć z dziewięciu break pointów.

Paula Badosa (WTA 73) wygrała 6:2, 6:4 ze Stefanie Vögele (WTA 122). W ciągu 80 minut Hiszpanka zaserwowała siedem asów i wywalczyła 37 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem break pointów, a sama zaliczyła trzy przełamania. Kolejną rywalką Badosy będzie Mladenović.

Greet Minnen (WTA 113) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3 Arantxę Rus (WTA 79) po dwóch godzinach i dziewięciu minutach. Belgijka odparła dziewięć z 13 break pointów i wykorzystała siedem z 15 szans na przełamanie. Clara Burel (WTA 218) wygrała 7:5, 2:6, 6:0 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 96). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W drugiej partii na korcie brylowała Białorusinka, a w trzeciej dominowała reprezentantka gospodarzy.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)