ATP Dubaj: Jannik Sinner wygrał zaciętą batalię z Roberto Bautistą. Jeremy Chardy rywalem Denisa Shapovalova

Jannik Sinner po trzysetowej i prawie dwuipółgodzinnej walce pokonał Roberto Bautistę w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. Denis Shapovalov, pogromca Huberta Hurkacza, o półfinał zmierzy się z Jeremym Chardym.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Jannik Sinner
19-letni Jannik Sinner to wielka nadzieja światowego tenisa. Włoch jest najwyżej notowanym nastolatkiem w rankingu ATP (zajmuje 32. miejsce), ma już na koncie dwa tytuły w głównym cyklu i kilka wartościowych zwycięstw z wymagającymi rywalami. W środę Sinner znów udowodnił, że dysponuje ogromnym potencjałem. W III rundzie turnieju ATP w Dubaju pokonał 6:4, 3:6, 7:5 Roberto Bautistę.

To była wyczerpująca batalia dla obu tenisistów. Rozgrywali długie wymiany z linii końcowej i zmuszali się do biegania. Sinner przetrwał kryzys, kiedy przegrał drugiego seta i na początku trzeciego musiał bronić się przed przełamaniem. Z kolei Bautista zgasł w końcówce. W ostatnich kilkunastu minutach Hiszpan zaczął słabiej poruszać się po korcie, popełniał też więcej błędów i w efekcie w ostatnim gemie stracił podanie.

- Roberto jest niesamowicie solidnym tenisistą, więc na korcie było mi bardzo trudno. Jednak starałem się kontrolować emocje i to bardzo mi pomogło - mówił po meczu Sinner, który w ciągu dwóch godzin i 24 minut zapisał na swoim koncie 16 asów, trzy przełamania i 48 zagrań kończących.

Pokonując aktualnie 11. w rankingu ATP Bautistę, Sinner odniósł szóstą w karierze wygraną nad tenisistą z czołowej "15" klasyfikacji singlistów. W 1/4 finału Dubai Duty Free Tennis Championships rozstawiony z numerem "16" Włoch zmierzy się z Asłanem Karacewem. Rosjanin, posiadacz dzikiej karty, okazał się lepszy od Lorenzo Sonego.

Denis Shapovalov, który w środę wyeliminował Huberta Hurkacza, w ćwierćfinale zagra z Jeremym Chardym. Francuz po dwóch godzinach i 36 minutach walki wygrał 6:7(3), 6:4, 6:4 z oznaczonym numerem ósmym Karenem Chaczanowem.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)