Elina Switolina nie dała szans Łotyszce. Ukrainka zagra z Ashleigh Barty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Elina Switolina
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Elina Switolina

Elina Switolina rozprawiła się z kolejną rywalką w turnieju WTA 1000 w Miami. Ukrainka pewnie poradziła sobie z tenisistką z Łotwy i w kolejnej rundzie czeka ją starcie z Ashleigh Barty.

W poprzedniej rundzie Elina Switolina (WTA 5) wyeliminowała Czeszkę Petrę Kvitovę. Była to dla niej druga trzysetowa bitwa w turnieju w Miami (w II rundzie z Amerykanką Shelby Rogers). W ćwierćfinale Ukrainka pokonała 6:3, 6:2 Anastasiję Sevastovą (WTA 57). W pierwszym secie Łotyszka z 1:3 wyrównała na 3:3 i miała dwa break pointy na 4:3. Switolina je obroniła i podkręciła tempo.

Ukrainka zdobyła siedem gemów z rzędu i w drugim secie wyszła na prowadzenie 4:0. Sevastova odrobiła stratę jednego przełamania, ale więcej nie zdziałała. Switolina wykorzystała break pointa na 5:2, a po chwili pewnie utrzymała podanie i zameldowała się w półfinale.

W ciągu 69 minut Switolina zdobyła 17 z 22 punktów przy drugim podaniu rywalki. Trzy razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Ukrainka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Sevastovą.

- Zawsze chciałam grać dobry tenis w Miami. To jeden z największych turniejów i branie w nim udział zawsze jest niesamowitym przeżyciem, więc jestem bardzo zadowolona z tego występu. Wiem, że Sevastova jest świetną tenisistką i stara się wrócić do meczu, bez względu na wynik, więc spodziewałam się trudnej bitwy. Myślę, że grałam naprawdę dobrze przez cały mecz i jestem zadowolona ze sposobu, w jaki go zakończyłam - mówiła Switolina w wywiadzie pomeczowym (cytat za wtatennis.com).

Sevastova w trzech poprzednich startach na Florydzie nie doszła dalej niż do III rundy. Dla Switoliny jest to siódmy występ w Miami. Wcześniej jej najlepszym rezultatem był ćwierćfinał z 2018 roku.

W półfinale Switolina zmierzy się z Ashleigh Barty, z którą ma bilans meczów 5-1. Australijka jedyny raz lepsza była w ich ostatniej konfrontacji, w 2019 roku w finale Mistrzostw WTA w Shenzhen. Po raz drugi zmierzą się w Miami. W 2018 roku w IV rundzie Ukrainka wygrała 7:5, 6:4.

Miami Open, Miami (USA) WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 3,343 mln dolarów wtorek, 30 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 5) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:3, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Hubert Hurkacz postrachem Kanadyjczyków. Polak lepszy od finalisty Wimbledonu ATP Miami: turniejowa "dwójka" na drodze Huberta Hurkacza. To rywal, którego Polak bardzo dobrze zna

Kto awansuje do finału turnieju w Miami?