ATP Miami: Danił Miedwiediew wyeliminowany w ćwierćfinale. Będzie nowy mistrz turniejów Masters 1000

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew odpadł w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W środową noc Rosjanin w dwóch setach przegrał z Roberto Bautistą.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Spośród ośmiu ćwierćfinalistów Miami Open 2021 jedynie Danił Miedwiediew miał na koncie tytuł ATP Masters 1000. Rosjanin wygrał trzy turnieje tej rangi (w 2019 roku w Cincinnati i w Szanghaju oraz w zeszłym sezonie w Paryżu). W Miami jednak nie poprawi swojego dorobku. Odpadł bowiem w ćwierćfinale, przegrywając 4:6, 2:6 z Roberto Bautistą.

Od początku środowego meczu obaj koncentrowali się na grze z linii końcowej i rozgrywali długie wymiany. Gemy były wyrównane i wygrywane przez serwujących. Aż do stanu 4:4, kiedy to Bautista wywalczył break pointa, przy którym Miedwiediew trafił z forhendu w siatkę. Sfrustrowany Rosjanin wyładował emocje na rakiecie, a po chwili musiał pogodzić się z porażką w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie złość najwyżej rozstawionego Miedwiediewa tylko narastała. A miał ku temu powody. Rosjanin dał się zdominować i nie potrafił znaleźć sposobu, by przeciwstawić się Bautiście. Dwukrotnie oddał podanie i przegrywał już 1:4. Nie odrobił strat i tym samym został wyeliminowany z turnieju.

Wygrywając w środę, Bautista podwyższył na 3-0 bilans pojedynków z Miedwiediewem. W 1/2 finału rozstawiony z numerem siódmym Hiszpan zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, turniejową "21", z którym przegrał przed dwoma tygodniami w Dubaju.