ATP Cagliari: Laslo Djere rozpoczął walkę o drugi tytuł na Sardynii. Nieudany powrót Guido Pelli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Laslo Djere
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Laslo Djere

Laslo Djere, mistrz imprezy w Santa Margherita di Pula w zeszłym sezonie, awansował do II rundy tegorocznego turnieju głównego cyklu rozgrywanego na Sardynii, w Cagliari. Guido Pella zanotował nieudany powrót do rywalizacji.

W październiku ubiegłego roku Laslo Djere zwyciężył w imprezie w Santa Margherita di Pula. W poniedziałek Serb rozpoczął rywalizację o kolejny tytuł na Sardynii, w turnieju w Cagliari. W spotkaniu I rundy pokonał 6:4, 6:2 posiadacza dzikiej karty, Federico Gaio.

Djere w poniedziałek był solidniejszy od Włocha w grze z linii końcowej oraz skuteczniej serwował. W ciągu 96 minut meczu zaserwował dwa asy i wykorzystał cztery z 23 piłek na przełamanie. W II rundzie Serb zmierzy się z lepszym z pary Federico Coria - John Millman.

Guido Pella rozegrał pierwszy mecz od 9 lutego, ale jego powrót do rozgrywek był bardzo nieudany. Rozstawiony z numerem siódmym w drabince Sardegna Open Argentyńczyk przegrał 4:6, 0:6 z Jegorem Gerasimowem. Białorusin w 1/8 finału zagra z Aljazem Bedene, który po tie breaku trzeciego seta wyeliminował Giulio Zeppieriego.

Z imprezą w Cagliari pożegnał się oznaczony numerem ósmym Tommy Paul. Amerykanin po dwóch godzinach i 56 minutach zaciętej rywalizacji przegrał 6:7(8), 7:5, 3:6 z Yannickiem Hanfmannem, choć w decydującej partii prowadził z przewagą przełamania.

W poniedziałek odbyły się również mecze ostatniej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Sumit Nagal, Liam Broady, Jozef Kovalik i Marc-Andrea Huesler.

Sardegna Open, Cagliari (Włochy) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 408,8 tys. euro poniedziałek, 5 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Jegor Gerasimow (Białoruś) - Guido Pella (Argentyna, 7) 6:4, 6:0 Yannick Hanfmann (Niemcy) - Tommy Paul (USA, 8) 7:6(8), 5:7, 6:3 Laslo Djere (Serbia) - Federico Gaio (Włochy, WC) 6:4, 6:2 Aljaz Bedene (Słowenia) - Guido Zeppieri (Włochy, WC) 1:6, 7:5, 7:6(3)

wolne losy: Daniel Evans (Wielka Brytania, 1); Taylor Fritz (USA, 2); Lorenzo Sonego (Włochy, 3); Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 4)

Ruszył sezon gry na mączce w Europie. Federico Delbonis i Ricardas Berankis z pierwszymi zwycięstwami w Marbelli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Laslo Djere wygra turniej w Cagliari?