Tamara Zidansek zakończyła marsz Sary Errani. Kolumbijka wciąż w grze o tytuł

Tamara Zidansek zatrzymała Sarę Errani w turnieju WTA 250 w Bogocie. W walce o tytuł wciąż pozostaje grająca dzięki dzikiej karcie tenisistka z Kolumbii, Maria Camila Osorio Serrano.

Tamara Zidansek PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Tamara Zidansek
Sara Errani (WTA 112) w poprzednich rundach w Bogocie odprawiła dwie Hiszpanki, rozstawioną z numerem drugim Sarę Sorribes i Alionę Bolsovą. W ćwierćfinale włoska finalistka Rolanda Garrosa uległa 3:6, 4:6 Tamarze Zidansek (WTA 93). W drugim secie Słowenka od 0:4 zdobyła sześć gemów z rzędu.

W ciągu 81 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Zidansek. Słowenka wcześniej w tym roku tylko w jednym turnieju wygrała dwa mecze z rzędu. W styczniu w Abu Zabi doszła do III rundy. W Bogocie osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od maja 2019 roku, gdy awansowała do finału w Norymberdze.

Swój marsz kontynuuje Maria Camila Osorio Serrano (WTA 180). Grająca dzięki dzikiej karcie reprezentantka gospodarzy pokonała 6:3, 7:5 Stefanie Vögele (WTA 127). W trwającym godzinę i 59 minut meczu Kolumbijka obroniła dziewięć z 13 break pointów i uzyskała sześć przełamań. Awansowała do pierwszego półfinału w WTA Tour.

Wiktoria Tomowa (WTA 146) zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 171) po dwóch godzinach i 25 minutach. Bułgarka została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. Osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie Zidansek.

Nigdy wcześniej w półfinale nie grała również Harmony Tan (WTA 190). Francuzka wróciła z 0:3 w drugim secie i pokonała 6:1, 6:4 Larę Arruabarrenę (WTA 167). Hiszpanka w Bogocie triumfowała w 2012, a finale wystąpiła też w 2017 i 2018 roku. Odniosła również dwa triumfy w deblu (2014, 2016). Następną przeciwniczką Tan będzie Osorio Serrano.

Harmony Tan (Francja, Q) - Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) 6:1, 6:4
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, WC) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:3, 7:5

Czy Tamara Zidansek awansuje do finału turnieju w Bogocie?