ATP Estoril: Kevin Anderson obronił meczbola. Debiutanckie zwycięstwo 24-letniego Portugalczyka

Kevin Anderson obronił meczbola i po tie breaku trzeciego seta pokonał Francesa Tiafoe'a w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Estoril. 24-letni Nuno Borges odniósł debiutanckie zwycięstwo w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Kevin Anderson PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Kevin Anderson
Kevin Anderson od bardzo trudnej potyczki rozpoczął zmagania w sezonie gry na europejskich kortach ziemnych. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP w Estoril, potrzebował aż dwóch godzin i 47 minut, by pokonać Francesa Tiafoe'a. Ostatecznie Afrykaner zwyciężył 4:6, 7:6(6), 7:6(4), w tie breaku drugiego seta broniąc meczbola.

- To był bardzo wyrównany mecz. Pokazaliśmy tenis wysokiej jakości i jestem zadowolony z tego, jak zagrałem - mówił, cytowany przez atptour.com, Anderson, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie 20 asów i cztery przełamania.

W II rundzie Afrykaner zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Keiem Nishikorim. - Uważam, że zrobiłem krok we właściwym kierunku. To zwycięstwo to dla mnie bonus, który daje mi szansę, by za kilka dni ponownie wyjść na kort - dodał 34-latek z Johannesburga.

Oznaczony numerem ósmym Alejandro Davidovich w hiszpańskim pojedynku wygrał 6:3, 4:6, 6:1 z Pablo Andujarem. Kolejnym przeciwnikiem 21-latka z Malagi będzie Jeremy Chardy. Francuz wyeliminował innego Hiszpana, Jaume Munara.

Kwalifikant Nuno Borges pokonał 7:6(5), 6:3 Jordana Thompsona. Dla 24-letniego Portugalczyka to debiutanckie zwycięstwo w cyklu ATP Tour. O kolejną wygraną powalczy z Marinem Ciliciem bądź z Carlosem Alcarazem. Hiszpan i Chorwat mieli się zmierzyć się w poniedziałek, lecz z powodu opadów deszczu ich mecz został przełożony na wtorek.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)