Godzinny spacer Ashleigh Barty. Hiszpańska gwiazda wycofała się

Równo godzinę trwał pierwszy mecz Ashleigh Barty w turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Wycofała się najlepsza hiszpańska tenisistka.

Ashleigh Barty PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W Madrycie pojawiło się siedem tenisistek z Top 10. Wśród nich liderka rankingu Ashleigh Barty. Jej pierwszy mecz trwał równo godzinę. Rozbiła 6:2, 6:1 Shelby Rogers (WTA 43). Australijka zaserwowała osiem asów i zdobyła 27 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie.

W czwartek miało dojść do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń, Garbine Muguruzy (WTA 13) ze Sloane Stephens (WTA 51). Jednak Hiszpanka wycofała się z powodu kontuzji lewego uda. Amerykanka zmierzyła się z Dankę Kovinić (WTA 63), którą pokonała 6:4, 6:1. W ciągu 82 minut Czarnogórka popełniła sześć podwójnych błędów. Na przełamanie zamieniła tylko jedną z czterech szans.

Belinda Bencić (WTA 11) pokonała 6:4, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 55). W ciągu 79 minut Szwajcarka wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Bernardą Perą (WTA 70), która wygrała 6:3, 6:2 z Petrą Martić (WTA 24). W ciągu 76 minut Amerykanka odparła sześć break pointów i trzy razy odebrała Chorwatce podanie.

Kolejną rywalką Barty będzie Tamara Zidansek (WTA 80), która pokonała 6:2, 6:4 Su-Wei Hsieh (WTA 65). W trwającym 93 minuty meczu obroniła trzy z czterech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Paula Badosa (WTA 62) prowadziła 6:1, 2:0 z Barborą Krejcikovą (WTA 39), by stracić trzy gemy z rzędu. Ostatecznie Hiszpanka pokonała Czeszkę 6:1, 7:5.

Anastasija Sevastova (WTA 54) w 68 minut rozbiła 6:0, 6:3 Anę Bogdan (WTA 102). Łotyszka zdobyła 21 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Weronika Kudermetowa (WTA 28) prowadziła 6:1, 5:1, aby ostatecznie zwyciężyć 6:1, 6:4 Jelenę Wiesninę.