"Były momenty", "czekamy na rewanż". Twitter podsumował mecz Igi Świątek z Ashleigh Barty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA Madryt. Polka w dwóch setach przegrała z liderką światowego rankingu Ashleigh Barty. Występ Świątek w stolicy Hiszpanii podsumowali użytkownicy Twittera.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek w Madrycie doszło do starcia zawodniczek, które świetnie radzą sobie na kortach ziemnych. Iga Świątek wygrała dziewięć meczów z rzędu, a Ashleigh Barty miała na swoim koncie trzynaście kolejnych spotkań na tej nawierzchni. Swoją passę przedłużyła Barty. Wygrała w dwóch gemach: 7:5, 6:4.

Użytkownicy Twittera żałowali przegranej Polki, zwłaszcza że w pierwszym secie prowadziła 3:0. Jednak popełniane błędy sprawiły, że to Australijka była górą. Dziennikarz WP SportoweFakty, Rafał Smoliński, liczy na rewanż podczas Australian Open i święto narodowe Australii.

Kilka wniosków po meczu z Barty miał dziennikarz Marek Furjan. Uważa on, że Świątek potrafi zagrać lepiej i czeka na rewanż pomiędzy obiema zawodniczkami. "Barty i Świątek w TOP5 faworytek przed Roland Garros 2021" - napisał. "Szkoda, bo można było wygrać z numerem 1 rankingu WTA. Ale chciałbym zobaczyć wkrótce rewanż. Najlepiej na Rolandzie" - napisał Łukasz Jachimiak ze sport.pl. Maciej Łuczak uważa, że były momenty, w których gra Świątek mogła się podobać. "Jak na mecz z liderką światowego rankingu było ich po prostu za mało. A Barty w kluczowych momentach pewna, skoncentrowana i skuteczna. Zasłużone zwycięstwo Australijki" - napisał. Dominik Senkowski żałował końca passy Świątek. "Koniec świetnej serii Igi Światek na kortach ziemnych. Pierwszy przegrany set po 18 wygranych z rzędu. 5:7 z Barty ale dalej można powalczyć w tym meczu" - dodał. "Niestety Iga przegrała w 3. rundzie w Madrycie. Zdecydowały pojedyncze gemy i brak pierwszego podania w kluczowych momentach. W pierwszym secie jedenasty, a w drugim secie trzeci. Na plus fakt, że Iga nie odstaje od liderki rankingu" - dodał Dawid Żbik. Czytaj także: ATP Madryt: będzie wymarzony mecz Hiszpanów. Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala Pierwsze problemy Petry Kvitovej. Czeszka może być rywalką Igi Świątek