WTA Nottingham: Johanna Konta powalczy o finał. Jej rodaczka skreczowała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: Johanna Konta
Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: Johanna Konta

Najwyżej rozstawiona Johanna Konta zachowała szansę na wygranie zawodów WTA 250 na trawnikach w Nottingham. Do półfinału z powodów zdrowotnych nie awansowała inna brytyjska tenisistka, Katie Boulter.

Rozstawiona z "jedynką" Johanna Konta tym razem nie straciła seta, ale nie miała łatwej przeprawy w pojedynku z Belgijką Alison van Uytvanck. Brytyjka wygrała ostatecznie 6:3, 7:6(6), wykorzystując w tie breaku drugiego seta czwartą piłkę meczową. Faworytka gospodarzy zrobiła kolejny krok, aby zdobyć pierwszy tytuł w tourze od 2017 roku, gdy triumfowała w Miami.

Na drodze Konty w półfinale stanie Nina Stojanović. Rozstawiona z 15. numerem Serbka pokonała w piątek Czeszkę Terezę Martincovą 6:2, 6:4. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów nawiązała walkę tylko w drugim secie, w którym odrobiła stratę breaka. Ostatecznie jednak o jedno przełamanie lepsza okazała się w nim Stojanović.

W zaległym meczu III rundy porażki doznała Alison Riske. Rozstawiona z drugim numerem Amerykanka musiała uznać wyższość swojej rodaczki Lauren Davis. Po kilku godzinach reprezentantka USA jeszcze raz wyszła na kort, aby zmierzyć się z Katie Boulter. Brytyjka wygrała pierwszego seta, ale po dwóch gemach drugiej partii skreczowała z powodu urazu łokcia.

Davis awansowała do półfinału, w którym w sobotę spotka się ze Shuai Zhang. Chinka odwróciła losy pojedynku z Kristiną Mladenović. Francuzka wygrała pierwszego seta, ale dwie kolejne partie padły łupem reprezentantki Państwa Środka. Ona też zwyciężyła ostatecznie 3:6, 6:2, 7:6(4).

Viking Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 235 tys. dolarów piątek, 11 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 1) - Alison van Uytvanck (Belgia, 8) 6:3, 7:6(6) Nina Stojanović (Serbia, 15) - Tereza Martincova (Czechy, 17) 6:2, 6:4 Shuai Zhang (Chiny, 4) - Kristina Mladenović (Francja, 7) 3:6, 6:2, 7:6(4) Lauren Davis (USA, 14) - Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) 6:7(6), 2:0 i krecz