Stracony set Ashleigh Barty. Rewelacja Rolanda Garrosa postraszyła Karolinę Pliskovą

Ashleigh Barty straciła seta w meczu z Carlą Suarez w wielkoszlemowym Wimbledonie 2021. Rewelacja tegorocznego Rolanda Garrosa sprawiła niemałe problemy Karolinie Pliskovej.

Ashleigh Barty PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
We wtorek Ashleigh Barty przystąpiła do rywalizacji w Wimbledonie. Na początek zmierzyła się z Carlą Suarez (WTA 138), która niedawno wróciła na zawodowe korty po pokonaniu choroby nowotworowej. Australijka serwowała po zwycięstwo przy stanie 6:1, 5:4, jednak nie uniknęła straty seta. Ostatecznie wygrała z Hiszpanką 6:1, 6:7(1), 6:1. Dla Suarez był to ostatni występ w Wimbledonie.

W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Barty zaserwowała 13 asów. Zdobyła 49 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 15 z 20 przy siatce. Australijka obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Naliczono jej 38 kończących uderzeń i 36 niewymuszonych błędów. Suarez miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Kolejną rywalką Barty będzie Rosjanka Anna Blinkowa.

Problemów nie uniknęła Karolina Pliskova (WTA 13). Czeszka wróciła z 2:5 w pierwszym secie (obroniła piłkę setową przy 4:5) i pokonała 7:5, 6:4 Tamarę Zidansek (WTA 47). Słowenka jest półfinalistką tegorocznego Rolanda Garrosa. W ciągu 77 minut była liderka rankingu posłała 10 asów i zgarnęła 37 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji.

Elise Mertens (WTA 16) w 77 minut pokonała 6:1, 6:3 Harriet Dart (WTA 142). Belgijka wykorzystała pięć z 13 break pointów. Maria Sakkari (WTA 18) w 49 minut rozbiła 6:1, 6:1 Arantxę Rus (WTA 84). Greczynka zaserwowała siedem asów i nie straciła punktu przy swoim pierwszym podaniu (zdobyła 15 z 15). Ons Jabeur (WTA 24) w 61 minut wygrała 6:2, 6:1 z Rebekką Peterson (WTA 60). Tunezyjka również przy swoim premierowym serwisie wywalczyła komplet punktów (18 z 18).

Venus Williams (WTA 111) zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 Mihaelę Buzarnescu (WTA 160). W trzecim secie Amerykanka prowadziła 5:1, ale zmarnowała pierwszą piłkę meczową i straciła dwa gemy. Przy 5:3 odparła trzy break pointy i w sumie za trzecim meczbolem zapewniła sobie awans. Dla pięciokrotnej mistrzyni Wimbledonu jest to 23. występ w imprezie.

Claire Liu (WTA 120) prowadziła 5:3 w trzecim secie, aby ostatecznie pokonać 2:6, 6:3, 9:7 Misaki Doi (WTA 83). Odpadła ćwierćfinalistka Wimbledonu 2019 Alison Riske (WTA 29), która popełniła 42 niewymuszone błędy i uległa 2:6, 6:4, 1:6 Terezie Martincovej (WTA 87).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)