WTA Hamburg: Katarzyna Kawa nie zachwyciła. Amerykanka była za mocna

Katarzyna Kawa wzięła udział w zawodach WTA 250 na kortach ziemnych w Hamburgu. We wtorek polska tenisistka nie zachwyciła i pożegnała się z turniejem już po pierwszym pojedynku.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
To nie był udany mecz ze strony Katarzyny Kawy (WTA 132). Urodzona w Krynicy tenisistka spędziła na korcie centralnym w hali Am Rothenbaum zaledwie 70 minut. Rozstawiona z siódmym numerem Bernarda Pera (WTA 74) była faworytką i szybko udowodniła swoją wyższość.

Kawa miała ogromne problemy z utrzymaniem własnego podania. Leworęczna rywalka grała agresywnie i głęboko, zmuszając przeciwniczkę do biegania. W pierwszym secie Polka tylko raz wygrała serwis, a potem przegrała od stanu po 1 pięć gemów z rzędu.

W drugiej odsłonie Pera błyskawicznie postarała się o dwa przełamania i prowadziła 3:0. Wówczas Kawa zaliczyła jedyny przebłysk w meczu i odrobiła część strat. O powrocie do gry nie mogło jednak być mowy. W siódmym gemie Amerykanka dołożyła jeszcze jednego breaka, by po zmianie stron wykorzystać piłkę meczową.

Pera pokonała ostatecznie Kawę 6:1, 6:2 i awansowała do II rundy zawodów WTA 250 w Hamburgu. Jej kolejną przeciwniczką została Belgijka Ysaline Bonaventure, która zwyciężyła Australijkę Astrę Sharmę 1:6, 6:2, 6:4. Pierwszy mecz w turnieju wygrała również Chorwatka Ana Konjuh. Była 20. rakieta świata pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 7:5, 7:5.

W głównej drabince zawodów w Hamburgu zagra jeszcze druga Polka, Magdalena Fręch. Łodzianka poznała pierwszą przeciwniczkę we wtorek, gdy zakończyły się dwustopniowe eliminacje. Została nią Rosjanka Marina Mielnikowa. Jeśli Polka zwycięży, to spotka się w II rundzie z najwyżej rozstawioną Ukrainką Dajaną Jastremską.

Ysaline Bonaventure (Belgia) - Astra Sharma (Australia) 1:6, 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)