Julia Putincewa podbiła Budapeszt. Ukrainka była bezradna w finale

Po trzysetowych meczach w ćwierćfinale i półfinale, Julia Putincewa odniosła bezapelacyjne zwycięstwo nad ukraińską tenisistką w finale turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Kazaszka zdobyła drugi tytuł.

Julia Putincewa mistrzyni Hungarian Grand Prix 2021 PAP/EPA / Zsolt Szigetvary / Na zdjęciu: Julia Putincewa. mistrzyni Hungarian Grand Prix 2021
Finał imprezy w Budapeszcie okazał się dla Julii Putincewej (WTA 42) najłatwiejszym meczem w całym tygodniu. Gruzince Jekaterinie Gorgodze i Chorwatce Anie Konjuh oddała odpowiednio sześć i siedem gemów. Ukrainka Kateryna Kozłowa i Węgierka Dalma Galfi urwały jej po secie. W niedzielę Kazaszka rozbiła 6:4, 6:0 Anhelinę Kalininę (WTA 95).

W pierwszym secie Ukrainka dwa razy oddała podanie, by następnie z 0:3 zbliżyć się na 2:3. Putincewa do końca utrzymała przewagę jednego przełamania. W drugiej partii bezapelacyjnie dominowała na korcie. Oddała rywalce zaledwie siedem punktów. W trwającym 70 minut meczu Kazaszka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Dla Putincewej był to czwarty finał w WTA Tour (bilans 2-2). Pierwszy i drugi zanotowała w Petersburgu (2017) i Kantonie (2018). Premierowy tytuł zdobyła w 2019 roku w Norymberdze. Kalinina wystąpiła w pierwszym finale.

Finał debla został rozegrany w sobotę. Tytuł powędrował na konto Mihaeli Buzarnescu  i Fanny Stollar, które pokonały 6:4, 6:4 Hiszpankę Alionę Bolsovę i Niemkę Tamarę Korpatsch. Dla Rumunki jest to drugi, a dla Węgierki pierwszy deblowy tytuł w WTA Tour.

Hungarian Grand Prix, Budapeszt (Węgry)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235,24 tys. dolarów
sobota-niedziela, 17-18 lipca

finał gry pojedynczej:

Julia Putincewa (Kazachstan, 1) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:4, 6:0

finał gry podwójnej:

Mihaela Buzarnescu (Rumunia) / Fanny Stollar (Węgry) - Aliona Bolsova (Hiszpania) / Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:4, 6:4