Amerykanka powalczy o tytuł w Palermo. Świetny lipiec Rumunki

Amerykańska tenisistka Danielle Collins wygrała czwarty mecz bez straty seta i powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Palermo. Druga finalistka ma bardzo dobry lipiec.

Danielle Collins PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danielle Collins
Danielle Collins (WTA 44) w poprzednich rundach odrabiała w setach straty, broniła nawet piłek setowych. Jednak żadna rywalka nie zdołała urwać jej partii. W sobotę najwyżej rozstawiona tenisistka pokonała 6:4, 6:3 Shuai Zhang (WTA 57) i powalczy o tytuł w imprezie w Palermo. W pierwszym secie Amerykanka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii było jedno przełamanie, które uzyskała na 2:0.

W ciągu 75 minut Collins zaserwowała siedem asów i zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Było to jej drugie spotkanie z Zhang. W 2019 roku w San Jose Amerykanka zwyciężyła w trzech setach.

Druga finalistka ma bardzo dobry lipiec. Jest nią Elena-Gabriela Ruse (WTA 137), która zwyciężyła 6:7(4), 7:6(0), 6:1 Oceane Dodin (WTA 120). Rumunka nie była zmuszona do bronienia piłek meczowych. Po wygraniu do zera tie breaka drugiego seta, w trzeciej partii oddała Francuzce tylko 19 punktów. W trwającym dwie godziny i 59 minut minut meczu Dodin popełniła 22 podwójne błędy. Miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Ruse.

Ruse osiągnęła drugi finał w WTA Tour w tym miesiącu i zarazem w karierze. W Hamburgu zdobyła tytuł. Collins nigdy wcześniej nie grała w finale głównego cyklu. Amerykanka jest półfinalistką Australian Open 2019 i ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2020.

W niedzielę dojdzie do drugiego starcia Ruse z Collins. Na początku lipca w ćwierćfinale w Hamburgu Rumunka pokonała Amerykankę 6:4, 1:6, 7:5. Finał turnieju w Palermo zaplanowano na godz. 19:30.

Palermo Ladies Open, Palermo (Włochy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235,24 tys. dolarów
sobota, 24 lipca

półfinał gry pojedynczej
:

Danielle Collins (USA, 1) - Shuai Zhang (Chiny, 4/WC) 6:4, 6:3
Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) - Oceane Dodin (Francja, 6) 6:7(4), 7:6(0), 6:1