Sloane Stephens wybrnęła z tarapatów w San Jose. Donna Vekić nie dołączyła do koleżanek

Sloane Stephens nie uniknęła sporych problemów na otwarcie turnieju WTA 500 na kortach twardych w San Jose. Donna Vekić nie dołączyła w kolejnej rundzie do dwóch innych Chorwatek.

Sloane Stephens PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W San Jose trwa pierwszy turniej WTA w drodze do wielkoszlemowego US Open. W starciu Amerykanek Sloane Stephens (WTA 67) zwyciężyła 6:4, 6:2 Catherine McNally (WTA 134). W pierwszym secie mistrzyni US Open 2017 wróciła ze stanu 0:4. W całym meczu zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans i zdobyła 15 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki.

W II rundzie zameldowała się Danielle Collins (WTA 36), która w 85 minut wygrała 6:4, 6:3 ze swoją rodaczką Shelby Rogers (WTA 43). Półfinalistka Australian Open 2019 odparła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie. Stephens i Collins zmierzą się o ćwierćfinał.

Julia Putincewa (WTA 35) pokonała 7:5, 6:3 Donnę Vekić (WTA 53). W ciągu 96 minut Chorwatka popełniła osiem podwójnych błędów. Kazaszka obroniła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. Poprawiła na 2-4 bilans meczów z Vekić. Chorwatka w II rundzie nie dołączyła do swoich rodaczek, Petry Martić (rywalka Magdy Linette) i Any Konjuh.

Ajla Tomljanović (WTA 50) zwyciężyła 1:6, 7:5, 7:5 Amandę Anisimovą (WTA 84). Po zdecydowanej dominacji w pierwszym secie, w drugim Amerykanka z 0:3 wyszła na 5:3. Przy 6:1, 5:4 nie wykorzystała piłki meczowej. W trzeciej partii znów prowadziła 5:3, by stracić cztery gemy z rzędu. Przy 5:4 roztrwoniła drugiego meczbola.

W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu było 36 break pointów i obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Anisimova zdobyła o dwa punkty więcej (104-102), ale o ćwierćfinał powalczy Tomljanović. Kolejną rywalką Australijki będzie Putincewa.

Kristina Mladenović (WTA 60) wygrała 6:4, 6:4 z Na-Lae Han (WTA 270). Francuzka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z najwyżej rozstawioną Belgijką Elise Mertens.

Claire Liu (WTA 108) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:4 Dajanę Jastremską (WTA 46) po dwóch godzinach i 19 minutach. Ukrainka popełniła 10 podwójnych błędów i oddała podanie sześć razy. W II rundzie zagra z Jeleną Rybakiną, czwartą singlistką igrzysk olimpijskich w Tokio.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)

Claire Liu (USA, WC) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:3, 4:6, 6:4

wolne losy: Elise Mertens (Belgia, 1); Jelena Rybakina (Kazachstan, 2); Madison Keys (USA, 3); Daria Kasatkina (Rosja, 4)

Belinda Bencić mistrzynią olimpijską. "Zdobyłam złoty medal dla Martiny i Rogera"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w San Jose?