Katarzyna Piter powalczy o tytuł. Druga szansa w obecnym sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter ma szansę na zwycięstwo w turnieju debla zawodów WTA 250 na kortach ziemnych w rumuńskiej Kluż-Napoce. W piątek Polka i partnerująca jej Mayar Sherif awansowały do finału.

Para Katarzyna Piter i Mayar Sherif znakomicie sobie radzi na rumuńskiej mączce. Jak na razie nie straciła jeszcze seta. W piątek pokonała Annę Bondar i Ulrikke Eikeri 7:6(2), 6:3 i dzięki temu powalczy w sobotę o tytuł w grze podwójnej.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszym secie Piter i Sherif dwukrotnie musiała odrabiać stratę przełamania, a w końcowej fazie były o dwie piłki od porażki w premierowej odsłonie. Ostatecznie decydował tie break, w którym polsko-egipski duet szybko wypracował pięć piłek setowych i przy drugiej okazji zwieńczył partię otwarcia.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. To Bondar i Eikeri były pod presją i musiały gonić wynik. Węgierka i Norweżka wróciły ze stanu 0:3 i wyrównały na po 3. Rozstrzygający okazał się ósmy gem, w którym nasza reprezentantka i jej partnerka wywalczyły przełamanie. Po 99 minutach to one wykorzystały pierwszą piłkę meczową i zakończyły spotkanie.

Poznanianka awansowała do szóstego w karierze deblowego finału w kobiecym tourze. Jak na razie po jedyne mistrzostwo sięgnęła w 2013 roku w Palermo, gdzie partnerowała jej Kristina Mladenović. Dwa tygodnie temu Polka nie wywalczyła mistrzostwa w Gdyni wspólnie z Kateryną Bondarenko. W Kluż-Napoce finałowymi rywalkami Piter i Sherif będą w sobotę Rosjanka Natela Dżalamidze i Słowenka Kaja Juvan.

Winners Open, Kluż-Napoka (Rumunia) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235,2 tys. dolarów piątek, 6 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Mayar Sherif (Egipt) - Anna Bondar (Węgry) / Ulrikke Eikeri (Norwegia) 7:6(2), 6:3

Czy Katarzyna Piter i Mayar Sherif wygrają turniej?