ATP Toronto: Nick Kyrgios nie wykorzystał dzikiej karty. Rafael Nadal szybko dostanie okazję do rewanżu

Występujący z dziką kartą Nick Kyrgios w trzech setach przegrał z Reillym Opelką w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 1000 w Toronto. Rafael Nadal na otwarcie zmierzy się z Lloydem Harrisem, z którym przegrał w Waszyngtonie.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios otrzymał dziką kartę do głównej drabinki turnieju ATP Masters 1000. Australijczyk jednak nie odwdzięczył się organizatorom za zaufanie i odpadł już w I rundzie. W poniedziałkową noc zmierzył się z Reillym Opelką. I choć był o trzy punkty od zwycięstwa w dwóch setach, ostatecznie przegrał z Amerykaninem 6:4, 6:7(4), 4:6.

Opelka w ciągu dwóch godzin gry zaserwował aż 22 asy, jeden raz dał się przełamać, wykorzystał jednego z dziewięciu break pointów i posłał 47 zagrań kończących. W II rundzie Amerykanin zmierzy się z rozstawionym z numerem 14. Grigorem Dimitrowem.

Rafael Nadal, mistrz dwóch poprzednich edycji National Bank Open i łącznie pięciokrotny zwycięzca tej imprezy, rywalizację w tegorocznej edycji rozpocznie od meczu z Lloydem Harrisem, z którym przegrał w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie. Afrykaner w I rundzie oddał pięć gemów Braydenowi Schnurowi, posiadaczowi dzikiej karty.

Z kolei najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew na inaugurację zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Kazach w poniedziałek zapisał na swoim trzy koncie trzy przełamania, osiem asów oraz 31 zagrań kończących i pokonał 6:4, 6:4 Daniela Evansa.

Kwalifikant Tommy Paul w trzech setach pokonał grającego z dziką kartą Vaska Pospisial i w II rundzie spotka się z oznaczonym numerem dziesiątym Roberto Bautistą. Odpadł za to inny tenisista z eliminacji, Ricardas Berankis, który przegrał z Johnem Millmanem. Australijczyk o awans do 1/8 finału powalczy z Gaelem Monfilsem, turniejową "11".

National Bank Open, Toronto (Kanada)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 2,850 mln dolarów
poniedziałek, 9 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Aleksander Bublik (Kazachstan) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:4, 6:4
John Millman (Australia) - Ricardas Berankis (Litwa, Q) 6:3, 7:6(4)
Reilly Opelka (USA) - Nick Kyrgios (Australia, WC) 4:6, 7:6(4), 6:4
Lloyd Harris (RPA) - Brayden Schnur (Kanada, WC) 6:3, 6:2
Tommy Paul (USA, Q) - Vasek Pospisil (Kanada, WC) 6:7(5), 6:2, 6:3

wolne losy: Danił Miedwiediew (Rosja, 1); Rafael Nadal (Hiszpania, 2); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3); Andriej Rublow (Rosja, 4); Denis Shapovalov (Kanada, 5); Casper Ruud (Norwegia, 6); Hubert Hurkacz (Polska, 7); Diego Schwartzman (Argentyna, 8); Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9); Roberto Bautista (Hiszpania, 10); Gael Monfils (Francja, 11); Alex de Minaur (Australia, 12); Cristian Garin (Chile, 13); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 14); Asłan Karacew (Rosja, 15); Jannik Sinner (Włochy, 16)

ATP Toronto: kuriozalny mecz Fabio Fogniniego z Janem-Lennardem Struffem. Awans Marina Cilicia