Polski ćwierćfinał w USA. Okazja do rewanżu za mistrzostwa kraju

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wygrały po dwa mecze w turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Landisville. To oznacza, że Polki zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Pogoda nie rozpieszcza organizatorów turnieju Koser Jeweler Tennis Challenge. Tenisistkom dają się we znaki wysokie temperatury. Jak nie przeszkadzają upały, to pojawiają się burze z opadami deszczu. Z tego względu w Landisville trzeba będzie nadrabiać zaległości.

Ofiarą upałów padła m.in. piątkowa rywalka Magdaleny Fręch. Rozstawiona z "dwójką" Clara Tauson już przed tie breakiem pierwszego seta sygnalizowała, że nie czuje się dobrze. Dunka zagrała jeszcze 13. gema, ale po porażce w premierowej odsłonie uznała, że nie będzie już kontynuować pojedynku.

W takich okolicznościach Fręch wygrała siódmy z rzędu mecz na zawodowych kortach. Kilkanaście minut później dowiedziała się, że jej przeciwniczką w ćwierćfinale została Katarzyna Kawa. Urodzona w Krynicy tenisistka wygrała trzysetowy bój z Ankitą Rainą z Indii 6:3, 6:7(4), 6:4.

Tym samym o półfinał amerykańskich zawodów powalczą ze sobą tenisistki, które spotykały się w finale dwóch ostatnich edycji mistrzostw Polski. W obu przypadkach Fręch okazała się lepsza od Kawy. W sobotę obie panie zmierzą się po raz pierwszy na zawodowych kortach.

Koser Jeweler Tennis Challenge, Landisville (USA)