ATP Cincinnati: Matteo Berrettini wrócił po Wimbledonie. Trwa zła seria Denisa Shapovalova

Występujący pierwszy raz od czasu finału Wimbledonu Matteo Berrettini pokonał Alberta Ramosa i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Odpadł Denis Shapovalov, który poniósł czwartą porażkę z rzędu.

Marcin Motyka
Matteo Berrettini Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
Po życiowym sukcesie, finale Wimbledonu, Matteo Berrettiniego spotkało mnóstwo zaszczytów, ale też przykra kontuzja uda, przez którą nie wystąpił w igrzyskach olimpijskich. Ale we wtorek wrócił do rozgrywek po sześciotygodniowej przerwie. W II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:7(5), 6:3, 7:5 Alberta Ramosa.

Dla Berrettiniego był to bardzo trudny mecz. Po Włochu można było dostrzec oznaki długiej pauzy. Szczególnie w pierwszym secie miał duże problemy w grze z głębi kortu z chętnie przedłużającym wymiany Ramosem. Ale im dłużej trwało spotkanie, tym prezentował się lepiej, skuteczniej korzystał ze swoich największych atutów - serwisu oraz forhendu - i po 140-minutowej rywalizacji przechylił szalę na swoją korzyść.

W 1/8 finału zameldował się już także Benoit Paire. Francuz po pojedynku zakończonym o godz. 1:20 lokalnego czasu pokonał 6:3, 4:6, 7:5 Denisa Shapovalova. Tym samym trwa zła seria Kanadyjczyka, półfinalisty tegorocznego Wimbledonu, który od czasu sukcesu w The Championships nie wygrał meczu i we wtorek poniósł czwartą porażkę z rzędu.

Ciekawych wydarzeń nie zabrakło też w meczach I rundy. Odpadł rozstawiony z numerem 16. Cristian Garin. Chilijczyk roztrwonił przewagę seta i przegrał 6:4, 3:6, 4:6 z Tommym Paulem. Amerykanin w 1/16 finału zmierzy się z Lorenzo Sonego. Włoch pokonał utalentowanego 18-latka Carlosa Alcaraza, kwalifikanta.

John Isner był bliski porażki z Cameronem Norrie'em, ale po ponad dwugodzinnym starciu pokonał Brytyjczyka 4:6, 7:6(5), 6:4 i w II rundzie zmierzy się z oznaczonym numerem 11. Jannikiem Sinnerem. Inny Amerykanin, Frances Tiafoe, wykorzystał dziką kartę, ograł Ugo Humberta, a jego kolejnym rywalem będzie Diego Schwartzman, turniejowa "dziesiątka".

Miejscowi kibice we wtorek cieszyli się także z sukcesu Reilly'ego Opelki. Amerykanin, zeszłotygodniowy finalista z Toronto, rywalizację w Cincinnati rozpoczął od zwycięstwa 7:6(3), 4:6, 6:4 nad rywalem z eliminacji, Corentinem Moutetem. O awans do III rundy Opelka powalczy z rozstawionym z numerem ósmym Casperem Ruudem.

Gael Monfils pokonał Dusana Lajovicia i w II rundzie zmierzy się z oznaczonym numerem 14. Alexem de Minaurem. Z kolei inauguracyjnym rywalem Andrieja Rublowa, turniejowej "czwórki", został Marin Cilić. Chorwat wyeliminował Asłana Karacewa.

Z powodu opóźnień w planie gier spowodowanych opadami deszczu nie odbyły się pierwotnie zaplanowane we wtorek mecze II rundy Alexandra Zvereva z Lloydem Harrisem i Fabio Fogniniego z Guido Pellą. Te pojedynki zostały przełożone na środę.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)