ATP Cincinnati: mistrzowie z Tokio w olimpijskiej formie. Benoit Paire w drugim ćwierćfinale turnieju "1000"

Alexander Zverev i Andriej Rublow, złoci medaliści olimpijscy z Tokio, awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Niemiec oddał pięć gemów Guido Pelli, a Rosjanin po dwóch tie breakach pokonał Gaela Monfilsa.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / RUNGROJ YONGRIT / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Występ w turnieju ATP w Cincinnati to dla Alexandra Zvereva pierwszy start od czasu zdobycia złotego medalu igrzysk w Tokio. I choć od imprezy w stolicy Japonii minęły już dwa tygodnie, Niemiec utrzymuje się w olimpijskiej formie. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału bardzo pewnie (6:2, 6:3) pokonał Guido Pellę.

Rozstawiony z numerem trzecim Zverev rozpoczął mecz od przełamania, a potem utrzymywał wysoki poziom. Bardzo dobrze serwował (posłał osiem asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i przy własnym podaniu zdobył 32 z 40 rozegranych punktów), dominował w wymianach i wykorzystał cztery z ośmiu piłek na przełamanie.

24-latek z Hamburga siódmy raz bierze udział w Western & Southern Open, ale to dla niego dopiero drugi wygrany mecz w tej imprezie. O kolejne zwycięstwo powalczy w piątek z lepszym z pary Casper Ruud - Diego Schwartzman.

W ćwierćfinale zameldował się też inny z mistrzów z Tokio, Andriej Rublow. Rosjanin, którzy w duecie z Anastazją Pawluczenkową zdobył złoty medal w mikście, w czwartek po dwóch tie breakach i prawie dwugodzinnej rywalizacji wyeliminował Gaela Monfilsa.

O awans do półfinału oznaczony numerem czwartym Rublow zmierzy się z Benoitem Paire'em. Francuz pokonał 7:6(1), 6:7(2), 6:1 Johna Isnera i drugi raz w karierze wystąpi na poziomie ćwierćfinału turnieju rangi ATP Masters 1000. Poprzednio dokonał tego w maju 2013 roku w Rzymie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,028 mln dolarów
czwartek, 19 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Guido Pella (Argentyna, PR) 6:2, 6:3
Andriej Rublow (Rosja, 4) - Gael Monfils (Francja) 7:6(2), 7:6(5)
Benoit Paire (Francja) - John Isner (USA) 7:6(1), 6:7(2), 6:1

Andy Murray o przyczynach porażki z Hubertem Hurkaczem: W meczach przeciwko tak serwującym tenisistom to kosztuje