Iga Świątek poznała drugą przeciwniczkę. Grała z nią w Australian Open

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w wielkoszlemowym US Open 2021. Będzie nią tenisistka, z którą Polka zmierzyła się w tegorocznym Australian Open.

Fiona Ferro Getty Images / David Kirouac/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Fiona Ferro
We wtorek Iga Świątek rozpoczęła trzeci występ w US Open. Polka w dwóch setach pokonała Amerykankę Jamie Loeb. Kolejną rywalką triumfatorki Rolanda Garrosa 2020 będzie Fiona Ferro (WTA 74). Francuzka w I rundzie wygrała 6:1, 6:4 z Nao Hibino (WTA 72).

Mecz trwał 68 minut. Ferro zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz straciła serwis, a sama wykorzystała cztery z pięciu break pointów (zdobyła po dwa przełamania w obu setach). Francuzce naliczono 18 kończących uderzeń i dziewięć niewymuszonych błędów. Hibino zanotowano 17 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

Dla Ferro jest to 14. wielkoszlemowy występ, ale dopiero drugi w US Open. W 2019 roku w Nowym Jorku doszła do III rundy. Jej najlepszym wynikiem w imprezach najwyższej rangi jest 1/8 finału Rolanda Garrosa 2020. Francuzka w swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły w głównym cyklu. Pierwszy zdobyła w 2019 roku w Lozannie, a drugi wywalczyła w ubiegłym sezonie w Palermo.

Ferro w marcu tego roku znalazła się na najwyższym w karierze 39. miejscu w rankingu. Stało się to po osiągnięciu przez nią półfinału w Lyonie. Później Francuzka tylko w dwóch turniejach wygrała dwa mecze z rzędu (ćwierćfinały w Stambule i Lozannie) i wypadła z Top 50.

W czwartek Ferro będzie rywalką Igi Świątek. W lutym Polka pokonała Francuzkę 6:4, 6:3 w III rundzie Australian Open.