Aryna Sabalenka nie utrudniła sobie zadania. Szybki mecz mistrzyni Rolanda Garrosa

Po stracie seta w pierwszym meczu, Białorusinka Aryna Sabalenka łatwo poradzła sobie z kolejną rywalką w wielkoszlemowym US Open 2021. Szybki mecz ma za sobą mistrzyni Rolanda Garrosa, Czeszka Barbora Krejcikova.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) odprawiła drugą rywalkę z US Open. W I rundzie miała piłkę meczową w drugiej partii, ale Nina Stojanović urwała jej seta. W środę Białorusinka nie utrudniła sobie zadania i pokonała 6:3, 6:1 Tamarę Zidansek (WTA 40). Spotkanie trwało 59 minut.

Sabalenka zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Białorusinka posłała 24 kończące uderzenia przy 10 niewymuszonych błędach. Zidansek zanotowano osiem piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Danielle Collins (WTA 29), która wygrała 6:4, 6:2 z Kają Juvan (WTA 109). W ciągu 69 minut Amerykanka zgarnęła 21 z 25 punktów przy własnym pierwszym podaniu i 10 z 12 przy siatce. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 26 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Słowence naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

Barbora Krejcikova (WTA 9) rywalkom w I i II rundzie oddała po cztery gemy. Najpierw rozbiła Australijkę Astrę Sharmę. W środę podwójna mistrzyni Rolanda Garrosa pokonała 6:3, 6:1 Christinę McHale (WTA 119). Mecz rozpoczął się na korcie 13., a z powodu deszczu dokończony został pod dachem na Louis Armstrong Stadium. Czeszki nie wybiło to z rytmu. W ciągu 83 minut wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Jelena Rybakina (WTA 20) w 65 minut pokonała 6:1, 6:4 Caroline Garcię (WTA 62). Kazaszka zaserwowała 11 asów i wywalczyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała dwie z trzech szans na przełamanie. Rybakina dwóm rywalkom oddała po pięć gemów. W I rundzie wyeliminowała Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz. Kolejną jej przeciwniczką będzie Simona Halep.

Daria Kasatkina (WTA 27) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:4 Marketę Vondrousovą (WTA 38) po dwóch godzinach i 17 minutach. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Rosjanka zdobyła o cztery punkty więcej (102-98). W III rundzie zagra z Eliną Switoliną. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 34) prowadziła 3:1, ale przegrała 4:6, 1:6 z Kamillą Rachimową (WTA 134).