US Open: Stefanos Tsitsipas wygrał na Arthur Ashe Stadium. Kort Louisa Armstronga został zalany

Stefanos Tsitsipas pokonał Adriana Mannarino w rozegranym na Arthur Ashe Stadium meczu II rundy US Open 2021. Diego Schwartzman i Kevin Anderson musieli przerwać grę na Louis Armstrong Stadium, bo mimo zasuniętego dachu, na kort dostawała się woda.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas i Adrian Mannarino w I rundzie US Open rozegrali pięciosetowe mecze. W środę, w 1/32 finału, nie rywalizowali ze sobą na pełnym dystansie, lecz przez cztery partie. Lepszy okazał się rozstawiony z numerem trzecim Grek, który ani razu nie stracił własnego serwisu, sam odpowiedział pięcioma przełamaniami, zaserwował też 27 asów (to jego rekord w jednym meczu) i w efekcie zwyciężył 6:3, 6:4, 6:7(4), 6:0.

Tsitsipas mógł zwyciężyć szybciej, lecz po wygraniu dwóch setów przegrał tie breaka trzeciej partii. Wówczas opuścił plac gry i przypomniały się kontrowersje z poniedziałku, kiedy to Murray miał pretensje do Greka, że ten spędził w szatni aż osiem minut. Tym razem tenisista z Aten zrobił sobie siedmiominutową przerwę toaletową, wracając na kort, został wybuczany przez kibiców, po czym w czwartej odsłonie nie oddał Mannarino nawet gema.

Dla Tsitsipasa to 50. wygrany mecz w obecnym sezonie. Został pierwszym tenisistą, który osiągnął tę barierę. O kolejną wygraną powalczy w piątek, kiedy to w III rundzie zmierzy się z Carlosem Alcarazem.

Do szokujących wydarzeń doszło podczas spotkania Diego Schwartzmana z Kevinem Andersonem. Mimo że dach nad Louis Armstrong Stadium był zasunięty, na kort dostawały się strumienie wody. W pierwszym secie mecz został kilkukrotnie przerwany, a na początku drugiego - zatrzymany.

Organizatorzy podjęli decyzję, że Schwartzman i Anderson będą kontynuować rywalizację na Arthur Ashe Stadium, gdzie dach nie przeciekał. Tenisiści wznowili grę tuż przed północą lokalnego czasu, a lepiej w takich nieoczekiwanych okolicznościach odnalazł się Argentyńczyk, który ostatecznie wygrał 7:6(4), 6:3, 6:4.

Oznaczony numerem 11. Schwartzman w środę zapisał na swoim koncie jednego asa, 15 zagrań wygrywających oraz trzy przełamania. W 1/16 finału tenisista z Buenos Aires zagra z kwalifikantem Alexem Molcanem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów
środa, 1 września

II runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) - Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:4, 6:7(4), 6:0
Diego Schwartzman (Argentyna, 11) - Kevin Anderson (RPA) 7:6(4), 6:3, 6:4