US Open: Alexander Zverev zachował spokój. Włoska rewelacja odprawiona

Alexander Zverev jest kolejnym tenisistą, który awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open 2021. W poniedziałek Niemiec w trzech setach pokonał zdolnego Włocha Jannika Sinnera.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Trwa zwycięska passa Alexandra Zvereva, która została zapoczątkowana na igrzyskach w Tokio. Tenisista z Hamburga najpierw wygrał złoto olimpijskie, potem był najlepszy w Cincinnati, a w poniedziałek zameldował się w ćwierćfinale US Open 2021. Pokonał w trzech setach, choć nie bez trudu, Jannika Sinnera i odniósł 15. z rzędu zwycięstwo.

W premierowej odsłonie zdolny Włoch miał swoje szanse. Nie udało mu się jednak przełamać w czwartym gemie, bo Niemiec w momencie zagrożenia uruchomił serwis. Po chwili to Sinner znalazł się w opałach. Zverev zmusił go do błędu przy break poincie i wyszedł na 3:2. Tej przewagi nie oddał już do końca seta.

Druga odsłona była początkowo bardzo wyrównana. Dopiero w końcowej fazie panowie mieli problemy przy własnym podaniu. Zverev zdobył przełamanie na 5:4, po czym obronił break pointy i wykorzystał drugiego setbola.

W trzeciej części spotkania Niemiec prowadził już 4:2, ale pojawiły się trudności. Po podwójnym błędzie zrobiło się po 4, a w 12. gemie Sinner miał dwie piłki setowe. Zverev z trudem doprowadził do rozgrywki tiebreakowej, a w niej także miał problemy. Po kapitalnym returnie Włoch miał dwa setbole. Zmarnował jednak oba, a najbardziej może żałować przestrzelonego forhendu. Po zmianie stron 20-latek miał jeszcze jedną szansę, ale Niemiec poprawił serwis. Teraz role się odwróciły i reprezentant naszych zachodnich sąsiadów uzyskał meczbola. Po krótkiej wymianie było już po meczu.

- Tenisiści z pewnością siebie, którzy rozegrali sporo meczów, zazwyczaj wiedzą, co robić w takich sytuacjach. Uważam, że zagrałem bardzo dobry tenis w pierwszym i drugim secie. W całym meczu miałem tylko jednego złego gema i to utrudniło mi zadanie w trzeciej partii. Cieszę się, że wygrałem ten mecz w trzech setach - powiedział w pomeczowym wywiadzie na korcie Zverev, który w poniedziałek miał 17 asów, 37 wygrywających uderzeń i 38 pomyłek.

Rozstawiony z "czwórką" Zverev pokonał ostatecznie Sinnera 6:4, 6:4, 7:6(7) i awansował do ćwierćfinału US Open 2021. Niemiec to ubiegłoroczny finalista międzynarodowych mistrzostw USA. W środę na jego drodze stanie Lloyd Harris z RPA.