Barbora Krejcikova górą w starciu mistrzyń Rolanda Garrosa. Garbine Muguruza wściekła na Czeszkę

Barbora Krejcikova okazała się lepsza od Garbine Muguruzy w US Open 2021. Starcie mistrzyń Rolanda Garrosa dostarczyło wiele emocji, a szczególnie końcówka i przerwa medyczna dla Czeszki.

Barbora Krejcikova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W US Open trwają mecze IV rundy. W jednym z nich doszło do konfrontacji triumfatorek Rolanda Garrosa. Barbora Krejcikova (WTA 9) pokonała 6:3, 7:6(4) Garbine Muguruzę (WTA 10). W pierwszym secie Hiszpanka z 0:3 wyrównała na 3:3, by stracić trzy gemy z rzędu. W drugiej partii była liderka rankingu z 0:4 wyszła na 5:4 i miała trzy piłki setowe. Ostatecznie Czeszka zapewniła sobie awans w tie breaku. Po 11. gemie doszło do przerwy medycznej dla Krejcikovej, po której Muguruza była zła na rywalkę.

Po wznowieniu gry Krejcikova zdobyła siedem punktów z rzędu. Po zakończeniu meczu przy siatce Muguruza powiedziała do Krejcikovej, że jej zachowanie jest "bardzo nieprofesjonalne". Czeszka nie była w stanie udzielić wywiadu pomeczowego i potrzebowała pomocy, aby opuścić kort.

Krejcikova nie wzięła też udziału w konferencji prasowej. Wydała jedynie oświadczenie, które zostało opublikowane przez Amerykańską Federację Tenisową (USTA). - Pod koniec meczu naprawdę ze sobą walczyłam i teraz czuję się źle. Nie wiem, co się stało, ale miałam problemy z oddychaniem. Kręciło mi się w głowie i cały świat mi wirował. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło - stwierdziła Czeszka, która w tym roku triumfowała w Rolandzie Garrosie w singlu i deblu.

- Naprawdę nie mam ochoty o tym rozmawiać. Sami oceńcie, co o tym myślicie. Wydaje mi się, że każda tenisistka powinna wiedzieć, jak należy się zachować w pewnych momentach. Oczywiście, że nie byłam zadowolona pod koniec meczu - tłumaczyła swoje zdenerwowanie Muguruza, mistrzyni Rolanda Garrosa 2016.

W ciągu godziny i 53 minut Krejcikova zaserwowała 10 asów i zdobyła 38 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Czeszka posłała 29 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Muguruza miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

W ćwierćfinale Krejcikova zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką.