"Stanęła na wysokości zadania". Świat komentuje zwycięstwo Emmy Raducanu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Matthew Stockman / Na zdjęciu:  Emma Raducanu
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Emma Raducanu

Urodzona w 2002 roku Emma Raducanu została mistrzynią US Open 2021. Brytyjka imprezę wygrała bez straty seta. W finale po prawie dwóch godzinach walki pokonała Leylah Fernandez 6:4, 6:3. "To kamień milowy w jej karierze" - piszą światowe media.

Finał kobiecego US Open miał sensacyjną obsadę. O pierwszy wielkoszlemowy tytuł walczyły dwie nastolatki: Emma Raducanu oraz Leylah Fernandez. Mecz o tytuł stał na bardzo wysokim poziomie, obie tenisistki potwierdziły, że nie trafiły do niego przypadkowo. Finał nie odbił się także bez echa w światowych mediach.

- Emma Raducanu nie przegrała w US Open nawet jednego seta. Również w meczach eliminacyjnych. Kapitalnie grała z linii końcowej. Atakowała serwisy Fernandez i zrobiła to, czego nikt do tej pory nie zrobił w tenisie. Wygrała tytuł wielkoszlemowy, będąc kwalifikantką - czytamy na łamach francuskiego "L'Equipe".

Z zachwytu nad swoją rodaczką nie może wyjść także brytyjska prasa. - Emma Raducanu zakończyła swoją bajkową podróż, wygrywając finał bez straty seta. Nic nie mogło jej powstrzymać. Pokazała spryt i stanęła na wysokości zadania - komentuje portal "The Sun".

- Występ na Flushing Meadows to kamień milowy w karierze Raducanu. To był jej drugi występ wielkoszlemowy i już okazał się zwycięski. Wcześniej nie wygrała nawet meczu na poziomie WTA. Jest pierwszą Brytyjką, która wygrała turniej wielkoszlemowy od czasu Virginii Wade, która triumfowała na Wimbledonie w 1977 roku - tak z kolei pisze o Raducanu portal "The Guardian".

Pod wrażeniem gry brytyjskiej tenisistki są także Amerykanie. - Grała niczym weteranka. Niewątpliwie Emma Raducanu posiada wielki talent. Powtórzyła wyczyn Sereny Williams z 2014 roku, kiedy to Amerykanka wygrała na Flushing Meadows bez straty seta - komplementuje Raducanu "ESPN".

Amerykański portal zaznaczył również, że był to pierwszy duży finał między dwiema nastolatkami od czasu, gdy 17-letnia Serena Williams pokonała 18-letnią wówczas Martinę Hingis podczas finału US Open w 1999 roku.

Czytaj także: Emma Raducanu w siódmym niebie! Nieprawdopodobny triumf Brytyjki w US Open Iga Świątek i Hubert Hurkacz wystąpią w prestiżowym turnieju. BNP Paribas Open o nietypowej porze