ATP Metz: przekonujące zwycięstwa faworytów. Marton Fucsovics wciąż w dołku

Lorenzo Sonego, Nikołoz Basilaszwili i Vasek Pospisil bez straty seta oraz serwisu wygrali poniedziałkowe mecze I rundy halowego turnieju ATP 250 w Metz. Odpadł Marton Fucsovics, który wciąż nie może nawiązać do formy z Wimbledonu.

Marcin Motyka
Lorenzo Sonego Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Lorenzo Sonego
Od czasu życiowego sukcesu, lipcowego ćwierćfinału Wimbledonu, Marton Fucsovics znajduje się w dołku. Węgier najpierw doznał urazu ramienia, przez który nie wystąpił w igrzyskach olimpijskich, a po powrocie do rywalizacji wygrał tylko jeden z pięciu rozegranych meczów. W poniedziałek poniósł trzecią porażkę z rzędu. W I rundzie turnieju ATP w Metz uległ 3:6, 2:6 Lorenzo Sonego.

Rozstawiony z numerem piątym Sonego w poniedziałek był w świetnej dyspozycji serwisowej - posłał trzy asy, przy własnym podaniu zdobył 36 z 49 rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać, a sam zanotował trzy breaki.

Bardzo dobrze spisał się także inny rozstawiony, Nikołoz Basilaszwili. Gruzin, turniejowa "ósemka", zaserwował 11 asów, ani razu nie oddał podania i pokonał 6:3, 7:6(5) Gianlukę Magera. W II rundzie tenisista z Tbilisi zmierzy się z lepszym z pary Alejandro Davidovich - Gilles Simon.

Bez straty seta oraz serwisu w 1/8 finału zameldował się również Vasek Pospisil. Kanadyjczyk zapisał na swoim koncie 11 asów, dwa przełamania i wygrał 6:3, 6:4 z Gregoire'em Barrere'em, posiadaczem dzikiej karty.

W poniedziałek odbyły się też mecze decydującej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Brayden Schnur, Peter Gojowczyk, Alexandre Muller i Holger Vitus Nodskov Rune.

Z kolei z powodu kontuzji odpowiednio palca i nadgarstka z udziału w Moselle Open zrezygnowali Alexei Popyrin i Pedro Martinez, którzy - co ciekawe - mieli zmierzyć się ze sobą w I rundzie. Ich miejsca w turnieju zajmą "szczęśliwi przegrani" z eliminacji.