Ekspresowy awans Markety Vondrousovej. Szokująca klęska francuskiej tenisistki

Marketa Vondrousova w ekspresowym tempie awansowała do kolejnej rundy w Chicago (WTA 500). Francuzka Caroline Garcia została rozbita przez japońską kwalifikantkę.

Marketa Vondrousova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova

W Chicago rozpoczęła się premierowa edycja turnieju WTA. Pierwszy mecz ma za sobą Marketa Vondrousova (WTA 41), która w 62 minuty pokonała 6:2, 6:1 Ajlę Tomljanović (WTA 44). Czeszka zdobyła 33 z 44 punktów przy swoim podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. W II rundzie dojdzie do starcia finalistek Rolanda Garrosa, bo rywalką Vondrousovej będzie Anastazja Pawluczenkowa.

Caroline Garcia (WTA 59) przegrała 3:6, 0:6 z debiutującą w głównym cyklu 22-letnią Mai Hontamą (WTA 200). Francuzka w pierwszym secie z 1:3 wyrównała na 3:3, ale od tego momentu straciła dziewięć gemów z rzędu. W ciągu 74 minut japońska kwalifikantka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji.

Danielle Collins (WTA 28) pokonała 6:4, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 135). W trwającym 81 minut meczu Amerykanka odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Weronika Kudermetowa (WTA 31) zwyciężyła 7:6(8), 4:6, 6:2 swoją rodaczkę Annę Kalinską (WTA 151) po dwóch godzinach i 27 minutach. W pierwszym secie wyżej notowana Rosjanka wróciła z 2:5 i obroniła trzy piłki setowe, po jednej w ósmym i 10. gemie oraz w tie breaku. W całym meczu zaserwowała 17 asów i zdobyła 37 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dajana Jastremska (WTA 72) wygrała 7:5, 6:1 z Alize Cornet (WTA 65). Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w pierwszym secie. W ciągu 96 minut wykorzystała tylko jeden z sześciu break pointów. Ukrainka na przełamanie zamieniła cztery z ośmiu okazji.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)