Julia Putincewa poddana testowi. Kristina Mladenović wyeliminowana

Julia Putincewa nie zawodzi swoich kibiców w Nur-Sułtanie. Najwyżej rozstawiona Kazaszka rozprawiła się z kolejną rywalką, ale nie był to dla niej łatwy mecz. Z rywalizacją pożegnała się Francuzka Kristina Mladenović.

Julia Putincewa PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Julia Putincewa
W środę w Nur-Sułtanie odbyły się mecze II rundy. Julia Putincewa (WTA 47) pokonała 6:4, 6:4 Wierę Łapko (WTA 408). W drugim secie Kazaszka została przez Białorusinkę poddana testowi, ale wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 91 minut meczu rozstawiona z numerem pierwszym reprezentantka gospodarzy obroniła dwa z trzech break pointów i zaliczyła trzy przełamania.

W ćwierćfinale Putincewa zmierzy się z Anastazja Gasanowa (WTA 160), która zwyciężyła 2:6, 7:6(4), 6:2 Anę Konjuh (WTA 77). Chorwatka serwowała po awans przy stanie 6:2, 6:5. Wcześniej obroniła trzy piłki setowe w 10. gemie drugiego seta. W tie breaku od stanu 2-0 straciła siedem z dziewięciu kolejnych punktów. W trzeciej partii została przełamana trzy razy.

Kristina Mladenović (WTA 62) przegrała 6:1, 4:6, 3:6 z Anastazją Potapową (WTA 80). Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 w trzecim secie. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Rebecca Peterson (WTA 86), która uzyskała sześć przełamań i pokonała 6:2, 6:2 Zarinę Dijas (WTA 109).

Alison van Uytvanck (WTA 89) wygrała 6:4, 3:6, 6:4 z Anną-Leną Friedsam (WTA 131). W ciągu godziny i 56 minut Belgijka zaserwowała osiem asów i zdobyła 38 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Następną jej rywalką będzie Warwara Graczewa (WTA 88), która wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i pokonała 6:2, 6:4 Łesię Curenko (WTA 161).