Dwugodzinna batalia Polek w Chicago. Zdecydował super tie break

W czwartek rozegrano mecze II rundy turnieju debla zawodów WTA 500 na kortach twardych w Chicago. Pasjonujący bój o ćwierćfinał stoczyły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W II rundzie Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch trafiły na duet Kveta Peschke i Andrea Petković. Spotkanie trwało dokładnie dwie godziny i zostało rozstrzygnięte dopiero w super tie breaku. We wszystkich setach emocji nie brakowało, bo Polki podjęły walkę z doświadczonymi przeciwniczkami.

Premierową odsłonę Biało-Czerwone rozpoczęły od przełamania, ale Czeszka i Niemka szybko wyrównały. W końcowej fazie seta Fręch i Kawa dwukrotnie odrobiły stratę breaka, a następnie doprowadziły do tie breaka. W rozgrywce tej nasze tenisistki nie wykorzystały jednak dwóch szans i to rywalki zamknęły partię otwarcia.

W drugiej części spotkania Fręch i Kawa wróciły ze stanu 1:4. Potem miały jeszcze okazje na kolejne przełamanie, jednak Peschke i Petković nie dały się zaskoczyć. W 12. gemie Polki odparły meczbola i znów decydował tie break. W nim nasze tenisistki pokazały klasę, bowiem od stanu 1-5 zdobyły sześć kolejnych punktów.

Ponieważ po dwóch setach był remis, decydujący okazał się super tie break. W rozgrywce tej Biało-Czerwone znów musiały gonić wynik. Zmniejszyły dystans ze stanu 2-7 na 8-9. Wtedy jednak czesko-niemiecka para wykorzystała czwartą piłkę  meczową.

Peschke i Petković zwyciężyły ostatecznie 7:6(6), 6:7(5), 10-8 i wystąpią w ćwierćfinale. Ich przeciwniczkami będą w piątek Chilijka Alexa Guarachi i Amerykanka Desirae Krawczyk. Kawa i Fręch zakończyły zmagania w turnieju i udadzą się teraz do Kalifornii. Tam czeka je walka w eliminacjach do turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
czwartek, 30 września

II runda gry podwójnej:

Kveta Peschke (Czechy) / Andrea Petković (Niemcy) - Magdalena Fręch (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) 7:6(6), 6:7(5), 10-8

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)