Katarzyna Kawa nie dołączyła do rodaczek. Wspaniała walka Polki z byłą półfinalistką Wimbledonu

Katarzyna Kawa nie awansowała do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W meczu decydującej rundy kwalifikacji Polka w trzech setach przegrała z Kirsten Flipkens.

Marcin Motyka
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa (WTA 163) w I rundzie kwalifikacji do turnieju WTA w Indian Wells pokonała Paulę Ormaecheę (WTA 223). We wtorek, w meczu o wejście do głównej drabinki, zmierzyła się z Kirsten Flipkens (WTA 132). Polka stoczyła wspaniałą walkę z Belgijką, byłą półfinalistką Wimbledonu, ale ostatecznie przegrała 6:2, 2:6, 3:6.

Początek meczu w wykonaniu Kawy był znakomity. Polka już w gemie otwarcia wywalczyła przełamanie, następnie grała bardzo solidnie, nie popełniała wielu błędów. Dołożyła także drugiego breaka i w efekcie zwyciężyła 6:2.

Na początku drugiej odsłony Kawa znów przełamała serwis Flipkens, ale wówczas doświadczona rywalka doszła do głosu. 35-letnia Belgijka błyskawicznie odrobiła stratę, po czym jeszcze trzykrotnie odebrała serwis Polce i doprowadziła do wyrównania w meczu.

W rozstrzygającym secie Flipkens przechyliła szalę na swoją korzyść w końcówce. Od stanu 3:3 Belgijka zdobyła trzy gemy z rzędu, wieńcząc tym samym całe spotkanie.

Mecz trwał dwie godziny i dziesięć minut. W tym czasie Kawa zaserwowała jednego asa, sześciokrotnie została przełamana, wykorzystała pięć z 14 break pointów i łącznie zdobyła 87 punktów, o osiem mniej od przeciwniczki.

Porażka Kawy oznacza, że w BNP Paribas Open wystąpią trzy polskie singlistki. Będą to Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch, która przeszła przez kwalifikacje. Turniej rozpocznie się w środę.