Klęska Eliny Switoliny. Wiktoria Azarenka zatrzymała rodaczkę

Jessica Pegula rozbiła Elinę Switolinę w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Ukrainka nie istniała na korcie i zdobyła zaledwie dwa gemy. Wiktoria Azarenka zakończyła marsz swojej rodaczki Alaksandry Sasnowicz.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 7) nie będzie miło wspominać tegorocznego występu w Indian Wells. W IV rundzie przegrała 1:6, 1:6 z Jessicą Pegulą (WTA 24). W ciągu 68 minut Ukrainka popełniła siedem podwójnych błędów i pięć razy oddała podanie. Nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Był to jej ósmy występ w kalifornijskiej imprezie. Najlepiej spisała się w 2019 roku, gdy doszła do półfinału.

Dla Peguli jest to siódme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu (wszystkie w tym roku), drugie nad Switoliną (6:4, 3:6, 6:3 w IV rundzie Australian Open). Cztery razy pokonała Karolinę Pliskovą i raz rozprawiła się z Naomi Osaką. Amerykanka notuje trzeci start w turnieju głównym w Indian Wells. W 2012 roku odpadła w I rundzie, a siedem lat później wygrała jeden mecz.

Kolejną rywalką Peguli będzie Wiktoria Azarenka (WTA 32), która w starciu Białorusinek pokonała Alaksandrę Sasnowicz (WTA 100). W drugim secie była liderka rankingu od 5:2 straciła dwa gemy, ale zakończyła mecz przełamując rodaczkę. W ciągu 91 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open obroniła pięć z ośmiu break pointów i spożytkowała sześć z dziewięciu szans na przełamanie.

Azarenka w 12. występie w Indian Wells po raz szósty awansowała do ćwierćfinału. Jest dwukrotną mistrzynią tego turnieju (2012, 2016). Sasnowicz w poprzednich rundach wyeliminowała dwie wielkoszlemowe mistrzynie, Rumunkę Simonę Halep i Brytyjkę Emmę Raducanu.

Shelby Rogers (WTA 44) zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:6(4) Leylah Fernandez (WTA 28) po dwóch godzinach i 34 minutach. Kanadyjka popełniła pięć podwójnych błędów. Amerykanka zaserwowała cztery asy. Obroniła 10 z 14 break pointów i wykorzystała pięć z 16 szans na przełamanie. Jest to jej szósty występ w Indian Wells. W latach 2014-2018 nie doszła dalej niż do II rundy. Fernandez po raz pierwszy uczestniczyła w kalifornijskim turnieju. Kolejną rywalką Rogers będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.