Mistrzyni Rolanda Garrosa pokonana przez Hiszpankę. Awans Andżeliki Kerber

Hiszpańska tenisistka Paula Badosa wyeliminowała mistrzynię Rolanda Garrosa, Czeszkę Barborę Krejcikovą z turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W kolejnej rundzie jest Niemka, Andżelika Kerber.

Barbora Krejcikova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Barbora Krejcikova (WTA 5) w tegorocznym Rolandzie Garrosie odniosła podwójny triumf. W grze pojedynczej wywalczyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Turnieju w Indian Wells Czeszka nie podbije. Odpadła w IV rundzie po porażce 1:6, 5:7 z Paulą Badosą (WTA 27). W drugiej partii Krejcikova z 0:2 wyszła na 3:2, ale nie odwróciła losów tej konfrontacji. W 10. gemie obroniła piłkę meczową, ale osiem ostatnich punktów w meczu padło łupem Hiszpanki.

W trwającym 85 minut meczu Badosa zdobyła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z pięciu break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Dla Hiszpanki jest to czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Wcześniej w tym roku była lepsza od Ashleigh Barty (Charleston), Igi Świątek (igrzyska olimpijskie w Tokio) i Aryny Sabalenka (Cincinnati).

Kolejną rywalką Badosy będzie Andżelika Kerber (WTA 15), która pokonała 6:4, 6:1 Ajlę Tomljanović (WTA 47). W pierwszym secie Niemka od 5:1 straciła trzy gemy, ale zakończyła go za piątą piłką setową. W drugiej partii nie brakowało zażartej walki na przewagi, ale najważniejsze punkty zdobywała była liderka rankingu.

Ons Jabeur (WTA 14) wygrała 6:2, 6:2 z Anną Kalinską (WTA 151). W ciągu 78 minut Rosjanka popełniła sześć podwójnych błędów. Tunezyjka zgarnęła 24 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i zaliczyła cztery przełamania.

W ćwierćfinale Jabeur zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 20), która w 65 minut rozbiła 6:0, 6:2 Beatriz Haddad Maię (WTA 115). Estonka zdobyła 21 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Brazylijka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Karolinę Pliskovą.