Mecz Eliny Switoliny przerwany. Niebywały maraton Hiszpanki z Rosjanką

Wtorkowy mecz Eliny Switoliny w turnieju WTA 250 na Teneryfie został przerwany z powodu zapadających ciemności. Niesłychany maraton rozegrały Hiszpanka Sara Sorribes i Rosjanka Warwara Graczewa.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Na Teneryfie trwa pierwsza edycja turnieju WTA na kortach twardych. We wtorek do rywalizacji przystąpiła Elina Switolina (WTA 6). Wróciła z 1:4, wygrała 7:5 pierwszy set z Marią Camilą Osorio Serrano (WTA 63) i mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. W II rundzie Ukrainkę lub Kolumbijkę czeka starcie z Mayar Sherif (WTA 64), która w 74 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Lucrezię Stefanini (WTA 188). Egipcjanka odparła sześć break pointów i uzyskała pięć przełamań.

Sara Sorribes (WTA 34) przegrała 4:6, 7:5, 6:7(4) z Warwarą Graczewą (WTA 80) po trzech godzinach i 26 minutach. W trzecim secie Hiszpanka roztrwoniła prowadzenie 5:1. Obie tenisistki zaliczyły po osiem przełamań. Hiszpanka wypracowała sobie 23 break pointy, a Rosjanka miała ich 16. Arantxa Rus (WTA 61) wróciła ze stanu 0:3 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 45).

Camila Giorgi (WTA 36) zwyciężyła 7:6(4), 3:6, 6:4 Alionę Bolsovą (WTA 178). Mecz był pełen zwrotów akcji. W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 3:5. W drugiej partii od 3:0 straciła sześć gemów z rzędu. W decydującej odsłonie Hiszpanka z 2:5 zbliżyła się na 4:5. Giorgi awans zapewniła sobie przełamując rywalkę.

W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu Giorgi zaserwowała sześć asów i popełniła 13 podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po 10 break pointów i uzyskały po sześć przełamań. Włoszka zdobyła o osiem punktów więcej (112-104). Kolejną jej rywalką będzie Danka Kovinić (WTA 74), która zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 58).

Clara Tauson (WTA 48) wygrała 6:4, 2:6, 7:6(6) z Heather Watson (WTA 72) po dwóch godzinach i 38 minutach. W emocjonującym trzecim secie Brytyjka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim prowadziła 5-2, ale straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. Dunka obroniła sześć z dziewięciu break pointów i uzyskała cztery przełamania.

Donna Vekić (WTA 101) pokonała 6:1, 6:4 Alison Riske (WTA 49). Chorwatka zaserwowała sześć asów i zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała cztery break pointy i wszystkie wykorzystała.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów
wtorek, 19 października

I runda gry pojedynczej:

Camila Giorgi (Włochy, 4) - Aliona Bolsova (Hiszpania, Q) 7:6(4), 3:6, 6:4
Clara Tauson (Dania, 7) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 2:6, 7:6(6)
Warwara Graczewa (Rosja) - Sara Sorribes (Hiszpania, 3) 6:4, 5:7, 7:6(4)
Arantxa Rus (Holandia) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, 5) 6:3, 6:4
Donna Vekić (Chorwacja, Q) - Alison Riske (USA, 8) 6:1, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, Q) 6:1, 6:2
Mayar Sherif (Egipt) - Lucrezia Stefanini (Włochy, WC) 6:2, 6:0
Saisai Zheng (Chiny) - Rebeka Masarova (Hiszpania, WC) 6:4, 6:2
Danka Kovinić (Czarnogóra) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:3, 6:3
Greet Minnen (Belgia) - Mandy Minella (Luksemburg, Q) 7:5, 7:6(2)
Elina Switolina (Ukraina, 1) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 7:5 *do dokończenia

Czy Elina Switolina zdobędzie tytuł na Teneryfie?