Szybkie wygrane Clary Tauson i Alison Riske. Maraton Aliony Bolsovej

Dunka Clara Tauson i Amerykanka Alison Riske pewnie zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Courmayeur. Maraton ma za sobą Hiszpanka Aliona Bolsova.

Alison Riske Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Alison Riske
Courmayeur po raz pierwszy znalazło się na mapie WTA Tour. W poniedziałek trzy rozstawione tenisistki spokojnie wygrały swoje spotkania. Clara Tauson (WTA 49) pokonała 6:2, 6:2 Stefanie Vögele (WTA 116). W ciągu 60 minut Dunka zaserwowała siedem asów i zdobyła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Alison Riske (WTA 50) w 61 minut rozbiła 6:1, 6:1 Ankitę Rainę (WTA 195). Amerykanka zgarnęła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie 5 z 10 okazji. Dajana Jastremska (WTA 79) wygrała 6:3, 6:1 z Witalią Diaczenko (WTA 135). W ciągu 64 minut Ukrainka posłała siedem asów i spożytkowała cztery z siedmiu break pointów.

Kateryna Kozłowa (WTA 132) wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:1, 6:3 Lucię Bronzetti (WTA 148). Ukrainka obroniła cztery z pięciu break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Jastremską. Aliona Bolsova (WTA 175) zwyciężyła 6:1, 6:7(2), 6:4 Su-Wei Hsieh (WTA 95). Spotkanie trwało dwie godziny i 13 minut, a zapowiadało się na dużo krótsze, bo Hiszpanka prowadziła 6:1, 3:0.

Lucrezia Stefanini (WTA 188) odrodziła się z 2:4 w trzecim secie i wygrała 6:3, 3:6, 7:5 z Mandy Minellą (WTA 201). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Włoszka zdobyła o pięć punktów więcej (96-91). W starciu reprezentantek gospodarzy Giulia Gatto-Monticone (WTA 193) prowadziła 6:4, 4:1, aby ostatecznie pokonać 6:4, 7:6(3) Martinę Caregaro (WTA 367). Tenisistka z Turynu będzie kolejną rywalką Tauson.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)