Dreszczowce w Rumunii. Kłopoty Ajli Tomljanović

W poniedziałek w Kluż-Napoce (WTA 250) doszło do niespodzianki. Z rywalizacji odpadła po dreszczowcu szwajcarska tenisistka Jil Teichmann, a duże problemy miała Australijka Ajla Tomljanović.

Jil Teichmann PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Jil Teichmann
Turniej w Kluż-Napoce odbywa się po raz pierwszy. Szanse na dobry wynik straciła Jil Teichmann (WTA 39), która przegrała 6:4, 0:6, 5:7 z Anastazją Gasanową (WTA 146). W trzecim secie Szwajcarka z 0:2 wyszła na 5:3, ale zmarnowała dwie piłki meczowe i straciła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Rosjanka popełniła 12 podwójnych błędów, ale też uzyskała osiem przełamań.

Ajla Tomljanović (WTA 43) zwyciężyła 6:2, 5:7, 7:5 Anastazję Potapową (WTA 68). W trzecim secie Australijka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu obie tenisistki miały po 10 break pointów. Australijka cztery razy oddała podanie, a sama zaliczyła sześć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Rumunka Jaqueline Cristian lub Słowenka Kaja Juvan.

Anhelina Kalinina (WTA 59) w 62 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Lesley Pattinamę Kerkhove (WTA 152). Ukrainka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Anną-Leną Friedsam (WTA 137), która wróciła z 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:4 Alexandrę Ignatik (WTA 209). Mecz trwał dwie godziny i 51 minut.

Ana Bogdan (WTA 106) wygrała 7:6(1), 6:4 z Ivaną Jorović (WTA 417). W pierwszym secie Rumunka wyszła obronną ręką ze stanu 1:3 i 15-40. Mona Barthel (WTA 202) pokonała 6:3, 7:5 Annę Bondar (WTA 133). W drugim secie Niemka wróciła z 1:3 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. Łesia Curenko (WTA 127) zwyciężyła 7:5, 6:2 Andreeę Prisacariu (WTA 342). Ukrainka odwróciła losy pierwszej partii ze stanu 2:4.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
poniedziałek, 25 października

I runda gry pojedynczej:

Ajla Tomljanović (Australia, 5) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:2, 5:7, 7:5
Anhelina Kalinina (Ukraina, 8) - Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, Q) 6:1, 6:1
Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) - Jil Teichmann (Szwajcaria, 4) 4:6, 6:0, 7:5
Ana Bogdan (Rumunia) - Ivana Jorović (Serbia) 7:6(1), 6:4
Mona Barthel (Niemcy) - Anna Bondar (Węgry, Q) 6:3, 7:5
Łesia Curenko (Ukraina, Q) - Andreea Prisăcariu (Rumunia, WC) 7:5, 6:2
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Alexandra Ignatik (Rumunia, Q) 5:7, 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Ajla Tomljanović awansuje do ćwierćfinału turnieju w Kluż-Napoce?