Donna Vekić spotkała się z kolejną Chinką. Zacięty bój Włoszek

Chorwatka Donna Vekić rozprawiła się z kolejną Chinką w turnieju WTA 250 w Courmayeur. W starciu Włoszek lepsza okazała się Jasmine Paolini.

Donna Vekić Getty Images / Leon Neal / Na zdjęciu: Donna Vekić
W czwartek w Courmayeur zakończona została II runda. Donna Vekić (WTA 97) zmierzyła się z kolejną Chinką. Turniej rozpoczęła od odprawienia Qinwen Zheng. Tym razem pokonała 6:3, 6:4 Saisai Zheng (WTA 77). W ciągu 90 minut Chorwatka zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie.

W ćwierćfinale Vekić czeka konfrontacja z Xinyu Wang (WTA 110), która zwyciężyła 7:6(5), 6:4 Shuai Zhang (WTA 58). Niżej notowana Chinka w tie breaku pierwszego seta zdobyła cztery punkty z rzędu od 3-5. Na otwarcie drugiej partii obie tenisistki straciły podanie. Decydujący cios Wang zadała w 10. gemie, gdy przełamała rodaczkę.

W trwającym 92 minuty meczu obie zawodniczki zaserwowały po siedem asów. Wang zgarnęła 30 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła trzy z siedmiu okazji. Było to drugie starcie Chinek. W zeszłym tygodniu na Teneryfie Wang odniosła zdecydowane zwycięstwo (6:2, 6:1). Po raz pierwszy zmierzy się z Vekić.

Jasmine Paolini (WTA 56) wygrała 6:4, 7:5 z Lucrezią Stefanini (WTA 188). W pierwszym secie wyżej notowana Włoszka wróciła ze stanu 2:4. W drugiej partii od 5:2 straciła trzy gemy, ale w dwóch kolejnych oddała rodaczce tylko punkt. W trwającym 85 minut spotkaniu Paolini zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i spożytkowała pięć z sześciu szans na przełamanie.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)