Powrót z dalekiej podróży w Guadalajarze. Fani gospodarzy nie byli zachwyceni

Jedyna reprezentantka gospodarzy w WTA Finals 2021 ciągle bez zwycięstwa w turnieju debla. W sobotni wieczór Giuliana Olmos i Sharon Fichman nie wykorzystały wielkiej szansy i musiały uznać wyższość pary Alexa Guarachi i Desirae Krawczyk.

Rafał Smoliński
Desirae Krawczyk i Alexa Guarachi Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Desirae Krawczyk i Alexa Guarachi
Po zakończeniu elektryzującego pojedynku Igi Świątek z Aryną Sabalenką do rywalizacji przystąpiły deblistki. Meksykańscy fani czekali na ten mecz, ponieważ na korcie pojawiła się Giuliana Olmos oraz partnerująca jej Sharon Fichman. Meksykańsko-kanadyjska para przegrała jednak z duetem Alexa Guarachi i Desirae Krawczyk 6:0, 3:6, 9-11.

Chilijka i Amerykanka na pewno chciały szybko zapomnieć o pierwszym secie. Fichman i Olmos kapitalnie grały na returnie i lepiej rozgrywały wymiany. Z pomocą często przychodziły im rywalki, które popełniały sporo błędów. Nic więc dziwnego, że w partii otwarcia doszło do trzech przełamań. Dwukrotnie podanie straciła Guarachi, a raz serwis przegrała Krawczyk.

W drugiej odsłonie było więcej walki i sytuacja na korcie odwróciła się. W piątym gemie Krawczyk uratowała się przed stratą podania, a następnie z tarapatów wydostała się Olmos. Amerykanka i Chilijka prezentowały się o wiele lepiej niż w partii otwarcia. Przy stanie 4:3 zaatakowały przy serwisie Fichman i zdobyły kluczowe przełamanie. Natychmiast zakończyły seta wynikiem 6:3. Po godzinie był remis po 1.

Kwestię zwycięstwa musiał zatem rozstrzygnąć super tie break. Rozgrywka ta była bardzo wyrównana. Guarachi i Krawczyk wypracowały dwie piłki meczowe. Olmos dała swojej partnerce sygnał do ataku i zrobiło się po 9. Amerykańsko-chilijska para udźwignęła jednak presję. Uzyskała trzecią okazję na zakończenie spotkania i tym razem przeprowadziła skuteczną akcję przy siatce.

W takich okolicznościach sytuacja w grupie El Tajin nie jest jeszcze w pełni jasna. Awans do półfinału wywalczyły faworyzowane Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova, a pozostałe pary mają jeszcze szansę na grę w fazie pucharowej. W poniedziałkowej serii gier Krejcikova i Siniakova spotkają się z Guarachi i Krawczyk. Aby uszczęśliwić fanów gospodarzy, Fichman i Olmos będą musiały pokonać Su-Wei Hsieh i Elise Mertens w dwóch setach oraz liczyć na pomoc reprezentantek naszych południowych sąsiadów.

WTA Finals, Guadalajara (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 5 mln dolarów
sobota, 13 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa El Tajin

Alexa Guarachi (Chile, 6) / Desirae Krawczyk (USA, 6) - Sharon Fichman (Kanada, 8) / Giuliana Olmos (Meksyk, 8) 0:6, 6:3, 11-9

Wyniki i tabele WTA Finals 2021

Hubert Hurkacz czeka na pierwszy mecz w ATP Finals. "To na pewno inne doświadczenie"
Prawie dwie i pół godziny walki. Jest nowa mistrzyni turnieju w Linzu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)