WTA Finals: wyniki i tabele

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Uczestniczki WTA Finals 2021 (od lewej): Anett Kontaveit, Garbine Muguruza, Maria Sakkari, Aryna Sabalenka, Barbora Krejcikova, Karolina Pliskova, Iga Świątek i Paula Badosa
Getty Images / Matthew Stockman / Uczestniczki WTA Finals 2021 (od lewej): Anett Kontaveit, Garbine Muguruza, Maria Sakkari, Aryna Sabalenka, Barbora Krejcikova, Karolina Pliskova, Iga Świątek i Paula Badosa
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze wystąpi w WTA Finals. W meksykańskiej Guadalajarze o tytuł w singlu powalczy osiem najlepszych tenisistek sezonu 2021. W deblu zaprezentuje się osiem par.

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

środa, 17 listopada

Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Anett Kontaveit (Estonia, 8) 6:3, 7:5

PÓŁFINAŁ:

wtorek, 16 listopada

Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Paula Badosa (Hiszpania, 7) 6:3, 6:3 Anett Kontaveit (Estonia, 8) - Maria Sakkari (Grecja, 4) 6:1, 3:6, 6:3

FAZA GRUPOWA:

Grupa Chichen Itza

czwartek, 11 listopada

Paula Badosa (Hiszpania, 7) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 6:4, 6:0 Maria Sakkari (Grecja, 4) - Iga Świątek (Polska, 5) 6:2, 6:4

sobota, 13 listopada

Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Iga Świątek (Polska, 5) 2:6, 6:2, 7:5 Paula Badosa (Hiszpania, 7) - Maria Sakkari (Grecja, 4) 7:6(4), 6:4

poniedziałek, 15 listopada

Maria Sakkari (Grecja, 4) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 7:6(1), 6:7(6), 6:3 Iga Świątek (Polska, 5) - Paula Badosa (Hiszpania, 7) 7:5, 6:4

Tabela Grupy Chichen Itza

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1Paula Badosa324-26734-2756
2Maria Sakkari324-35741-3554
3Aryna Sabalenka313-53835-4444
4Iga Świątek313-44332-3647

Grupa Teotihuacan

środa, 10 listopada

Anett Kontaveit (Estonia, 8) - Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 6:3, 6:4 Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) 4:6, 6:2, 7:6(6)

piątek, 12 listopada

Anett Kontaveit (Estonia, 8) - Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:4, 6:0 Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 2:6, 6:3, 6:4

niedziela, 14 listopada

Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 0:6, 6:4, 6:4 Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Anett Kontaveit (Estonia, 8) 6:4, 6:4

Tabela Grupy Teotihuacan

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1Anett Kontaveit324-26732-2358
2Garbine Muguruza325-36340-3851
3Karolina Pliskova324-45033-4045
4Barbora Krejcikova302-62534-3847

GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

środa, 17 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) 6:3, 6:4

PÓŁFINAŁ:

wtorek, 16 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Nicole Melichar-Martinez (USA, 4) / Demi Schuurs (Holandia, 4) 3:6, 6:3, 10-6

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) - Shuko Aoyama (Japonia, 2) / Ena Shibahara (Japonia, 2) 6:2, 6:2

FAZA GRUPOWA:

Grupa Tenochtitlan

środa, 10 listopada

Shuko Aoyama (Japonia, 2) / Ena Shibahara (Japonia, 2) - Darija Jurak (Chorwacja, 7) / Andreja Klepac (Słowenia, 7) 6:0, 6:4

Nicole Melichar-Martinez (USA, 4) / Demi Schuurs (Holandia, 4) - Samantha Stosur (Australia, 5) / Shuai Zhang (Chiny, 5) 6:2, 6:2

piątek, 12 listopada

Shuko Aoyama (Japonia, 2) / Ena Shibahara (Japonia, 2) - Nicole Melichar-Martinez (USA, 4) / Demi Schuurs (Holandia, 4) 6:4, 7:6(5)

Darija Jurak (Chorwacja, 7) / Andreja Klepac (Słowenia, 7) - Samantha Stosur (Australia, 5) / Shuai Zhang (Chiny, 5) 6:7(10), 7:6(4), 10-5

niedziela, 14 listopada

Samantha Stosur (Australia, 5) / Shuai Zhang (Chiny, 5) - Shuko Aoyama (Japonia, 2) / Ena Shibahara (Japonia, 2) 4:6, 6:3, 10-7

Nicole Melichar-Martinez (USA, 4) / Demi Schuurs (Holandia, 4) - Darija Jurak (Chorwacja, 7) / Andreja Klepac (Słowenia, 7) 6:4, 3:6, 10-2

Tabela Grupy Tenochtitlan

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1Shuko Aoyama i Ena Shibahara325-27134-2558
2Nicole Melichar-Martinez i Demi Schuurs324-35732-2754
3Darija Jurak i Andreja Klepac313-53828-3544
4Samantha Stosur i Shuai Zhang313-53828-3544

Grupa El Tajin

czwartek, 11 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Sharon Fichman (Kanada, 8) / Giuliana Olmos (Meksyk, 8) 6:4, 6:1

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) - Alexa Guarachi (Chile, 6) / Desirae Krawczyk (USA, 6) 7:6(3), 6:2

sobota, 13 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) 6:3, 6:1

Alexa Guarachi (Chile, 6) / Desirae Krawczyk (USA, 6) - Sharon Fichman (Kanada, 8) / Giuliana Olmos (Meksyk, 8) 0:6, 6:3, 11-9

poniedziałek, 15 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Alexa Guarachi (Chile, 6) / Desirae Krawczyk (USA, 6) 5:7, 7:6(3), 10-7

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) - Sharon Fichman (Kanada, 8) / Giuliana Olmos (Meksyk, 8) 6:4, 7:6(3)

Tabela Grupy El Tajin

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova336-18637-2263
2Su-Wei Hsieh i Elise Mertens324-26730-3050
3Alexa Guarachi i Desirae Krawczyk313-53828-3544
4Sharon Fichman i Giuliana Olmos301-61424-3243

Zasady kolejności w grupie: 1. Liczba zwycięstw; 2. Liczba rozegranych meczów; 3. Bezpośredni mecz (tylko przy dwóch zawodniczkach); 4. Jeśli trzy zawodniczki mają po jednym zwycięstwie: - odpada ta mająca mniej rozegranych meczów, a z dwóch pozostałych wyżej jest ta, która wygrała bezpośredni mecz; - procent wygranych setów; - procent wygranych gemów.

Czytaj także: Iga Świątek poznała rywalki w WTA Finals Znamy godzinę meczu Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Owczarz zaserwowała psu tort. Jaki? Dobrze się przypatrz

Źródło artykułu: