Fenomenalna wymiana Świątek i Badosy. Co one zrobiły! [wideo]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: wymiana Igi Świątek z Paulą Badosą
Twitter / Na zdjęciu: wymiana Igi Świątek z Paulą Badosą
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek pozytywnym akcentem zakończyła sezon, pokonując w ostatnim meczu w WTA Finals 2021 w Guadalajarze Paulę Badosę w dwóch setach. Polka nie awansowała do półfinału, ale ostatni mecz był z jej strony naprawdę dobrym widowiskiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Już po porażce z Aryną Sabalenką Iga Świątek wiedziała, że nie ma szans na awans. Jednak nie zamierzała odpuszczać. Z Paulą Badosą, z którą przegrała na igrzyskach w Tokio, rozegrała swoje najlepsze spotkanie w Guadalajarze.

Nic więc dziwnego, że w dobrym nastroju opuściła kort. - To pierwszy raz, kiedy normalnie kończę sezon. Dwa sezony kończyłam przez kontuzję, jeden był covidowy. To nowe doświadczenie - mówiła w rozmowie z Markiem Furjanem w Canal+.

- Mój status społeczny po wygraniu Rolanda Garrosa się zmienił. Granie cały tydzień przeciwko najlepszym zawodniczkom jest czymś nowym. Losowanie też nie było łatwe. Z moją głową jest wszystko ok, każdy ma gorsze dni. Nie chcę się usprawiedliwiać, ale cieszę się, jak wstaję po gorszych dniach, udaje mi się podnieść - podkreśliła polska tenisistka.

ZOBACZ WIDEO: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!

Jedna z początkowych akcji w meczu była tak znakomita, że tylko zaostrzyła apetyty kibiców na więcej. Iga Świątek popisała się skrótem, rywalka odpowiedziała tym samym. Polska tenisistka postanowiła odrzucić przeciwniczkę od siatki, a ta, kątem oka widząc, że nasza zawodniczka się wycofuje, zagrała kapitalny bekhend.

Badosa przegrała, ale niczego to nie zmieniło dla niej. Wygrała grupę i we wtorek zmierzy się z Garbine Muguruzą w półfinale.

Czytaj też:  Niebywały zwrot akcji w konfrontacji Czeszek. Karolina Pliskova powstała z kolan Euforia kolejnej półfinalistki. Koniec pięknej serii Anett Kontaveit

Źródło artykułu: