Niemcy wybrali najlepszych sportowców 2021 roku. Mistrzowie olimpijscy nagrodzeni

W niedzielę odbyła się w Baden-Baden uroczysta gala, podczas której wybrano najlepszych niemieckich sportowców w 2021 roku. Główne nagrody przypadły złotym medalistom igrzysk olimpijskich w Tokio.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Alexander Zverev, mistrz ATP Finals 2021 PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: Alexander Zverev, mistrz ATP Finals 2021
Niespodzianek w głosowaniu dziennikarzy nie było. Najlepszym sportowcem 2021 roku został Alexander Zverev, który sięgnął po złoty medal w singlu w turnieju tenisowym w Tokio, a także triumfował w kończących sezon ATP Finals. Pochodzący z Hamburga tenisista zwieńczył rok jako trzecia rakieta świata.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, szczególnie w tym trudnym czasie na świecie. Wszyscy sportowcy są bardzo szczęśliwi, że mogli tam być [w Tokio - przyp. red.], nawet bez widzów. W wiosce olimpijskiej, w jej niemieckiej części, było jak w rodzinie. Nie ma nic większego niż igrzyska olimpijskie i złoty medal. Dla mnie zawsze tak pozostanie - powiedział Zverev (cytat za bild.de), gdy odbierał nagrodę.

Utytułowany tenisista otrzymał od dziennikarzy aż 1739 punktów. Na drugim miejscu znalazł się pływak Florian Wellbrock (1198 punktów), a na trzecim skoczek narciarski Karl Geiger (729 punktów).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Hardkorowy Koksu poszedł na siłkę. "Jest pompa, jest moc!"

Najlepszą niemiecką sportsmenką już po raz trzeci z rzędu została wybrana Malaika Mihambo. Ta utytułowana lekkoatletka zdobyła wcześniej tytuły mistrzyni Europy i Świata w skoku dal, a w 2021 roku dołożyła do tego złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Mihambo uzyskała aż 1845 punktów. Druga w głosowaniu dziennikarzy była Aline Rotter-Focken (942 punkty), która sięgnęła po złoty medal olimpijski w zapasach. Na trzecim miejscu znalazła się inna mistrzyni olimpijska, kajakarka górska Ricarda Funk (686 punktów).

Drużyną roku zostały mistrzynie olimpijskie z Tokio w kolarstwie torowym. Czwórka Lisa Klein, Franziska Brausse, Mieke Kroeger i Lisa Brennauer otrzymała w sumie 1434 punkty.

Czytaj także:
Śledziłeś męskie rozgrywki w sezonie 2021? Sprawdź się w naszym quizie!
Kolejne rezygnacje z Australian Open

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×