Kolejne zakażenia COVID-19 po turnieju w Abu Zabi. "Dość silne objawy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Ons Jabeur
PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Ons Jabeur
zdjęcie autora artykułu

Kolejne osoby, które w ostatnich dniach były na pokazowym turnieju w Abu Zabi, są zakażone wirusem COVID-19. O pozytywnych wynikach testów i "silnych objawach" poinformowali Carlos Moya, trener Rafaela Nadala, i Ons Jabeur.

W ubiegłym tygodniu odbył się pokazowy turniej w Abu Zabi. Impreza przyciągnęła na start wiele znanych postaci, które chciały sprawdzić formę przed startem nowego sezonu. Jednak kilkoro z nich pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich okupiło zakażeniem COVID-19.

O pozytywnych wynikach testów na koronawirusa po powrocie z Abu Zabi poinformowali Rafael Nadal i Belinda Bencić. Teraz do tego grona dołączyli Carlos Moya, trener Hiszpana, oraz Ons Jabeur.

"Pomimo, że jestem zaszczepiona, miałam pozytywny wynik testu na COVID-19. Choć mam silne objawy, mam nadzieję, iż szybko pokonam wirusa i wyzdrowieję" - napisała na Twitterze Jabeur, podkreślając, że jest w izolacji w rodzinnej Tunezji.

ZOBACZ WIDEO: Soldić chce przejść do historii. "Wszystko zależy od tego, jak pójdą rozmowy"

Moya wiadomość o zakażeniu również przekazał za pomocą mediów społecznościowych. "W niedzielę po wylądowaniu na Majorce, mając pewne objawy, zrobiłem test na antygeny i wynik był negatywny. Wykonałem jeszcze test PCR i dał on wynik pozytywny" - poinformował.

"Jestem zaszczepiony dwiema dawkami, ale miałem dość silne symptomy. Gorączka, ból głowy dreszcze, pocenie się - to były moje objawy. Jestem pewien, że dzięki szczepionce nie czuję się jeszcze gorzej i nie muszę iść do szpitala" - dodał hiszpański trener.

Przypomnijmy, że turniej w Abu Zabi wygrał Andriej Rublow. U pań rozegrano jeden mecz, w którym Jabeur pokonała Bencić.

Carlos Alcaraz nagrodzony w ojczyźnie. "Mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (7)
avatar
Grek Zorba
22.12.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To się raczej NOP nazywa.  
avatar
annaadamczyk1
22.12.2021
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Nadal, Moya, Bencic, Jabuar, Raducanu - to jak pokazówkę w której wzięło udział 8 graczy to pokaźna liczba. Zakażeni twierdzą, że byli zaszczepieni, ale to ich nie uchroniło. Cała piątka jest ż Czytaj całość
avatar
emcanu
22.12.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
W pierwszej kolejności wszystkim im zakażonym życzę zdrowia, szybkiego powrotu do treningów, na korty itd. Ale w drugiej kolejności życzę im więcej rozumu na przyszłość. Oczywiście reguł jednoz Czytaj całość
avatar
Fanka Rożera
22.12.2021
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Jak Djokovic na Adria Tour,, ta kolejna foliarza Nie przestrzegała z foliarzem Nadalem dystansu, nie nosiła przylbicy i maseczki, nie przyjęła boostera, bawiła się w, dyskotece. Ciekawe ile zdą Czytaj całość